Зеленський нагородив пса Патрона медаллю (фото) - Новости Ю

Зеленський нагородив пса Патрона медаллю (фото)

09.05.2022   16:18    671

Президент Володимир Зеленський нагородив пса Патрона медаллю “За віддану службу”, а його господаря Михайла Ільєва – орденом “За мужність III ступеня”. Церемонія нагородження відбулась у неділю під час брифінгу Зеленського і прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який приїхав до Києва з візитом.

“Я нагородив сапера Патрона, який не лише допомагає знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, а й допомагає навчати наших дітей необхідним правилам безпеки на території, де є мінна загроза”, – цитує Зеленського Ліга.НЕТ. 
Під час нагородження Патрон загавкав на Трюдо, на що Зеленський відреагував жартом, звернувшись до прем’єр-міністра Канади: “Може, у вас там щось є?”

Патрон (нар. 2019) — український собака-винюхувач вибухівки, джек-рассел-тер’єр, талісман Служби України з надзвичайних ситуацій, який здобув велику популярність за часів російсько-української війни.

За даними ДСНС, до 19 березня Патрон допоміг виявити понад 90 вибухових пристроїв, встановлених російськими військами. За цей досить короткий час став улюбленим супергероєм для дорослих і дітей.

Патрон почав нести службу у ДСНС у віці 6 місяців, до квітня 2022 року йому виповнилося 2,5 року. Перші публікації про пса з’явилися 15 березня 2022 року.

Патрона називають талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області, його було зображено на десятках художніх робіт у своєму впізнаваному іменному жилеті.

Патрон має власну сторінку в Instagram, кількість підписників досягла 210 тис.

Песик Патрон, який допомагає рятувальникам розміновувати Чернігів, став для українців справжнім героєм, а для дітей улюбленцем.
Adblock
detector