Як захистити мозок від деменції: знайдено простий, але ефективний напій - Новини Ю

Як захистити мозок від деменції: знайдено простий, але ефективний напій

16.05.2022   22:50    2754

Нове дослідження показало, що вживання звичайного чаю здатне знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, яка вважається однією з найпоширеніших форм деменції. Наукова робота була опублікована у журналі Translational Psychiatry.

У дослідженні взяли участь 377592 особи, середній вік яких становив 58,5 року. Згідно з висновками вчених, вживання від однієї до шести чашок напою на день може знизити ризик хвороби на 16–19%. У тих, хто пив чай ​​у невеликих кількостях, ризик розвитку судинної деменції був на 25–29% нижчим. За словами дослідників, найсильніший захисний ефект показало споживання близько трьох чашок чаю на день.

“Було виявлено значний зв’язок між споживанням чаю та зниженням ризику розвитку деменції після контролю віку, статі та етнічної приналежності. Навіть у моделі з подальшим коригуванням основних показників захисний ефект залишався значним”, – зазначили вчені.

Читайте також:  Експерти назвали напій, чашка якого шкідливіша за 100 викурених сигарет

Багато людей турбуються про розвиток деменції, оскільки поки що точно невідомо, чому це відбувається і як запобігти хворобі. Клінічна статистика показує, що підтримка оптимального кров’яного тиску, відмова від куріння, відсутність надмірної ваги, здорове харчування та регулярні фізичні вправи, схоже, відіграють певну роль у профілактиці деменції.Adblock
detector