Як нейтральна Швейцарія зближується з НАТО у відповідь на агресію РФ в Україні - Новини Ю

Як нейтральна Швейцарія зближується з НАТО у відповідь на агресію РФ в Україні

17.05.2022   13:01    539

Історичний нейтральний статус Швейцарії ось-ось зіткнеться із найбільшим випробуванням за останні десятиліття, пише Reuters.

Міністерство оборони Швейцарії готує звіт про варіанти забезпечення безпеки, які включають спільні військові навчання з країнами НАТО та постачання боєприпасів країнам, які спустошують свої склади, допомагаючи Україні.


«Зрештою, можливі зміни в інтерпретації нейтралітету», — сказала глава відділу політики безпеки міністерства оборони Швейцарії Паельві Пуллі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За її словами, нейтралітет, який утримував Швейцарію від участі в обох світових війнах у 20 столітті, не був самоціллю, він був спрямований на підвищення безпеки країни.
Ідея повноправного членства в НАТО обговорювалася, але оскільки Швеція та Фінляндія – країни, які також мають історію нейтралітету – знаходяться на межі приєднання, Пуллі сказала, що звіт навряд чи рекомендує Швейцарії піти на цей крок.

Звіт має бути завершено до кінця вересня, після чого його буде передано на розгляд кабінету міністрів та парламенту Швейцарії.

Міністерство оборони також зробить свій внесок у широке дослідження, яке готує міністерство закордонних справ. МЗС заявило, що їхній проект розглядатиме ухвалення санкцій, експорт зброї, боєприпасів та відносини з НАТО з погляду нейтралітету.

Історія швейцарського нейтралітету

Швейцарія не брала участі у війнах з 1815 року, коли вона прийняла нейтралітет на Віденському конгресі, що поклав край Французьким революційним війнам.

Гаазька конвенція 1907 року встановила, що Швейцарія не братиме участі у міжнародних збройних конфліктах, надаватиме воюючим сторонам війська або озброєння, а також надаватиме свою територію воюючим сторонам.

Нейтралітет, включений до конституції, дає Швейцарії право на самооборону та «можливість інтерпретувати політичні аспекти концепції, які не охоплені юридичним визначенням».

Востаннє він оновлювався на початку 1990-х після розпаду Радянського Союзу, щоб вирішити зовнішню політику, засновану на співпраці з іншими країнами в таких галузях, як гуманітарна допомога та допомога під час стихійного лиха.

Війна в Україні породила дебати, які зосереджені на рішеннях уряду запровадити санкції проти Росії, але не дозволити реекспорту боєприпасів швейцарського виробництва в Україну.

«Існує велика занепокоєння тим, що Швейцарія не може більше допомогти Україні», – сказала Пуллі.

За її словами, постачання боєприпасів замість тих, що були відправлені в Україну, є потенційним заходом. Хоча пряме постачання, ймовірно, «є занадто великим кроком».Adblock
detector