Вітамінний скарб: як часто потрібно вживати зелень - Новости Ю

Вітамінний скарб: як часто потрібно вживати зелень

09.05.2022   18:20    906

Дієтолог Світлана Фус поділилася корисними порадами, як отримати від зелені максимум вітамінів. Пропонуємо дізнатися, як часто потрібно вживати різні види зелені та як збагатити свій організм цінними мінералами.


Як потрібно вживати зелень: поради дієтолога

  1. Якщо ви плануєте додати зелень в суп або іншу страву під час приготування, намагайтеся робити це за 5-10 хвилин до повної готовності. Вітамін С і фолієва кислота руйнуються під час термічної обробки, тому більшу частину зелені слід вживати саме у свіжому вигляді.
  2. Зелень варто додавати під час кожного прийому їжі. Наприклад, листовий салат. Він може бути основою будь-якого овочевого салату або зеленого коктейлю. Велике листя можна використовувати в приготуванні ролів з різними начинками або в бутербродах з цільнозернового хліба.
  3. Рання зелень може містити нітрати і пестициди. Зменшити кількість їх можна, якщо вживати тільки листові пластинки зелені, оскільки основна маса нітратів зосереджена в черешках (базилік, петрушка, кріп та інші види).
  4. Від нітратів можна позбавитися, якщо вимочувати зелень в холодній воді протягом пів години. Однак тоді водорозчинні вітаміни (вітамін С, вітаміни групи В, зокрема фолієва кислота, нікотинова кислота) частково вимиваються з рослини.
  5. Щоб знизити кількість пестицидів, мийте зелень під проточною водою, адже пестициди часто перебувають на поверхні листя.
  6. Формуйте меню на основі сезонної зелені.


Adblock
detector