Війна в Україні ускладнюється, а Америка до цього не готова – The New York Times - Новини Ю

Війна в Україні ускладнюється, а Америка до цього не готова – The New York Times

20.05.2022   11:12    421

Сенат США прийняв пакет екстреної допомоги Україні на суму 40 млрд доларів, але через те, що невелика група республіканців-ізоляціоністів голосно критикує ці витрати, а війна вступає у нову та складну фазу, подальша двопартійна підтримка не гарантується. Про це йдеться у редакційній статті, опублікованій у газеті The New York Times (NYT).

Авріл Хейнс, директор національної розвідки, нещодавно попередила сенатський комітет із збройних сил, що війна в Україні може прийняти «непередбачуванішу та потенційно ескалаційну траєкторію», з підвищеною ймовірністю того, що Росія може загрожувати застосуванням ядерної зброї.


Газета також зазначає, що є багато питань, на які президент Байден ще не відповів американському загалу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Чи намагаються, наприклад, США допомогти покласти край «цьому конфлікту» (так газета називає війну в Україні) за допомогою врегулювання, яке дозволило б створити суверенну Україну та встановити якісь відносини між Сполученими Штатами та Росією? Чи США зараз намагаються назавжди послабити Росію? Чи змінилася мета адміністрації на дестабілізацію Путіна чи його усунення? Чи мають намір Сполучені Штати притягти Путіна до відповідальності як військового злочинця? Чи мета полягає в тому, щоб спробувати уникнути війни в ширшому масштабі, як домогтися цього?

Без ясності у цих питаннях Білий дім ризикує не лише втратити інтерес американців до підтримки українців, які продовжують зазнавати втрат життя та засобів для існування, а й поставити під загрозу довгостроковий мир та безпеку на європейському континенті, стверджує NYT.
Автори статті вважають, що американці «натхненні стражданнями України», але народна підтримка війни далеко від берегів США не продовжуватиметься нескінченно. Інфляція є набагато серйознішою проблемою для американських виборців, а проблеми на глобальних ринках продовольства та енергоносіїв, ймовірно, посилюватимуться.

«Принадно розглядати приголомшливі успіхи України у боротьбі з російською агресією як ознака того, що за достатньої американської та європейської допомоги Україна близька до того, щоб відкинути Росію на позиції, які вона займала до вторгнення. Але це небезпечне припущення».

У статті йдеться, що Росія залишається надто сильною, а Путін вклав надто багато особистого престижу у вторгнення, щоб відступити.

«Нереалістичні очікування могли ще більше залучити США і НАТО до дорогої і затяжної війни. Росія, якою б пошарпаною і невмілою вона не була, як і раніше здатна завдати Україні незліченних руйнувань і, як і раніше, є ядерною наддержавою зі скривдженим, непостійним деспотом, який не виявляє особливу схильність до врегулювання шляхом переговорів.»

NYT пише, що саме українці мають ухвалювати важкі рішення: вони воюють, помирають і втрачають свої будинки внаслідок російської агресії, і саме вони мають вирішувати, як може виглядати закінчення війни. «Якщо конфлікт справді призведе до реальних переговорів, українським лідерам доведеться приймати болючі територіальні рішення, яких вимагатиме будь-який компроміс.»

thepage.uaAdblock
detector