Війна в Україні може призвести до дефолту 70 країн – ООН - Новини Ю

Війна в Україні може призвести до дефолту 70 країн – ООН

25.05.2022   12:53    398

Що сталося. Війна Росії проти України викликала чи посилила продовольчі, паливні та фінансові кризи. Це може спровокувати заворушення в бідних країнах і призвести понад 70 із них до дефолту.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на заяву голови програми розвитку ООН Ахіма Штайнера на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Докладно. За його словами, у багатьох економік, що розвиваються, просто не залишилося грошей. Висока інфляція та відсоткові ставки можуть призвести десятки країн до сценарію Шрі-Ланки. Нещодавно вона стала першою азіатською країною, яка оголосила дефолт за своїми боргами на тлі протестів, що переросли в насильство та призвели до краху уряду.

росія блокує постачання українського зерна та інших продуктів харчування в чорноморських портах України, створюючи тим самим дефіцит на ринку. Крім того, це викликало 50-відсоткове зростання цін на зерно. Це сильно вдарило по багатьох країнах, наприклад Єгипту, який до війни закуповував понад 80% свого зерна в Україні та росії.
Також на тлі війни дорожчають і енергоносії. Відмова міжнародних компаній від купівлі російської нафти та нафтове ембарго з боку США підвищило ціни марки Brent на 46%. Те саме з цінами на дизельне паливо. Вартість природного газу в США зросла більш ніж удвічі.

Високі ціни на енергоносії у свою чергу стимулюють продовольчу інфляцію, підвищуючи вартість транспортних витрат та добрив, що виробляються з використанням природного газу. За словами віцеголови S&P Global Деніела Єргіна, близько 70% вартості продуктів харчування формується за рахунок цін на енергію.

Усе це збільшило інфляцію в США та Європі, змусивши центральні банки підвищити відсоткові ставки та завдавши збитків споживачам із низькими доходами. Для багатьох бідних країн це може закінчитися подорожчанням імпорту, фінансовим стресом через виснаження резервів в іноземній валюті та збільшення потреби у фінансуванні з-за кордону. Позикові кошти коштуватимуть їм дорожче через зростання відсоткових ставок і ковидних боргів.
mind.uaAdblock
detector