Війна РФ проти України загрожує голодом усьому світу - Новини Ю

Війна РФ проти України загрожує голодом усьому світу

15.05.2022   18:43    523
Війна РФ проти України загрожує голодом усьому світу

Фото: Getty Images

РФ вивезла з окупованих територій понад 500 тисяч тонн зерна

Ще до початку війни ціни на продукти харчування зросли до історичного максимуму на тлі зміни клімату, конфліктів, пандемії COVID-19 та спекуляцій на світових ринках.

Генеральний секретар німецької гуманітарної організації Welthungerhilfe Матіас Могге попередив, що війна Росії проти України призведе до голоду у всьому світі. Про це він сказав виданням групи Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) 15 травня.

Такі країни, як Єгипет, Кенія, Південний Судан, Ліван, та багато інших держав значною мірою залежать від російського та українського експорту, прямо чи опосередковано, сказав Могге.

“Тепер ці країни не отримують замовлених обсягів або змушені платити за них набагато більше”, – повідомив він.

Ще до початку війни ціни на продукти харчування зросли до історичного максимуму на тлі зміни клімату, конфліктів, пандемії COVID-19 та спекуляцій на світових ринках, додав Могґе.

Нагадаємо, російські війська з моменту окупації частини Херсонської, Запорізької та Луганської областей у 2022 році вилучили у місцевих аграріїв та вивезли до РФ близько 500 тисяч тонн зерна. Це третина від усіх запасів на цих територіях, повідомили у Мінагрополітики.

Загалом на момент початку повномасштабної війни на українських складах залишалося 20 мільйонів тонн непроданого зерна. З них 1,5 мільйона тонн – на тимчасово захоплених Росією територіях півдня та сходу України, півмільйона з яких було вивезено з країни.

Раніше Україна запропонувала вирішення кризи продовольства.

korrespondent.netAdblock
detector