Вчені встановили час вечері, що може призвести до смертельного інсульту - Новини Ю

Вчені встановили час вечері, що може призвести до смертельного інсульту

28.05.2022   18:08    1590

На ризик появи інсульту можуть впливати багато речей: наприклад, спосіб життя та харчування. Проте час останнього прийому їжі також є визначальним, заявили автори дослідження, опублікованого в журналі Nutrients.

Вчені розглядали зв’язок між часом, коли людина вечеряє та ризиком виникнення інсульту. Учасники були розділені на три групи – група з ранньою вечерею (до 20:00 вечора), нерегулярна група (плаваючий час вечері) та група з пізньою вечерею (після 20:00 вечора). Ті, хто їв у різний час, мали підвищений ризик померти від геморагічного інсульту – тобто, стану, коли кровоносна судина всередині черепа лопається і кровоточить у мозок.

Ось що написали дослідники:

Ми виявили, що нерегулярний час вечері порівняно з вечерею до 20.00 вечора був пов’язаний з підвищеним ризиком смертності від геморагічного інсульту. Наскільки нам відомо, наше дослідження є першим, яке досліджує зв’язок між часом вечері та ризиком серцево-судинної смертності. У цьому великому проспективному популяційному дослідженні після коригування на фактори ризику ССЗ нерегулярний час вечері був пов’язаний з підвищеним ризиком смертності від геморагічного інсульту в порівнянні з ранніми споживачами вечері.

Дослідники також виявили, що надмірна вага та нерегулярний час вечері ще більше підвищують ризики. Кожна четверта людина, яка перенесла інсульт, була віком до 55 років, тому дуже важливо знати фактори ризику. Однак дані європейської системи охорони здоров’я стверджують, що основний ризик появи інсульту у людей віком від 55 років.
Інсульт можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя – кинути палити, відмовитися від алкоголю, займатися фізичними вправами та добре харчуватися. Але все одно це не може повністю усунути ризик, оскільки сімейний анамнез, етнічна приналежність та історія хвороби також відіграють певну роль.
Швидкий метод, який означає обличчя, руки, мова, час – це найпростіший спосіб запам’ятати найпоширеніші симптоми інсульту:

  1. Деформація особи. При цьому ознакі одна сторона особи людини опущена або оніміла. Потрібно попросити людину посміхнутися. Якщо він не зможе цього зробити, слід звернутися за допомогою.
  2. Слабкість рук. Якщо одна рука слабка або оніміла, потрібно попросити людину підняти обидві руки. Якщо одна рука падає, може знадобитися допомога.
  3. Проблеми з промовою. Якщо мова людини невиразна, це може бути ознакою інсульту.
  4. Час зателефонувати до швидкої. Якщо людина має вищевказані ознаки, потрібно терміново викликати бригаду медиків надання допомоги.

Але є й інші ознаки, яких слід боятися. До них відносяться:

  1. Раптова втрата пам’яті або сплутаність свідомості, запаморочення чи раптове падіння.
  2. Раптовий сильний головний біль.
  3. Раптова слабкість чи оніміння однією стороні тіла, включаючи ноги, руки чи ступні.
  4. Раптове помутніння зору або втрата зору на одне або обидва ока.
  5. Труднощі з пошуком слів чи чіткими реченнями.
  6. Негайне отримання допомоги людині, яка перенесла інсульт, життєво важлива, тому що це може призвести до довгострокових наслідків. Наприклад, кисневого голодування, яке змушує мозок поступово відключатися. У відстроченій перспективі у людини буде порушена мова, пам’ять, концентрація, просторова свідомість та ін.Adblock
detector