У Білорусі заборонили продаж роману Джорджа Орвелла «1984» у держкнигарнях - Новини Ю

У Білорусі заборонили продаж роману Джорджа Орвелла «1984» у держкнигарнях

19.05.2022   09:35    274

Державні книгарні Білорусі отримали розпорядження вилучити з продажу роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984».

Про це повідомляють видання «Наша Ніва» та Hrodna.life.

Цю інформацію журналістам підтвердили у книгарнях, що входять до складу підприємства «Белкнига».  Скільки книгарень і книжкових мереж отримали таке замовлення, невідомо. Водночас державна мережа «Белкнига» поки що продає антиутопію на сайті.

 

За даними видань, приватні книгарні такого розпорядження поки не отримували. Книгу ще можна купити у невеликих приватних розповсюджувачів та інтернет-магазинах.

Журналісти пов’язують заборону на продаж книжки із затриманням видавця Андрєя Янушкевіча, якого переслідує режим лукашенка. Видавця затримали 16 травня.

Білоруською мовою роман переклали у 1992 році, у 2020 році його перевидали у видавництві Янушкевіча. У 2021 році вийшло додаткове видання твору, яке, за даними білоруських ЗМІ, пише «Читомо» стало лідером продажів у багатьох книгарнях та опинилося у державній мережі «Белкнига» на 4 місці в списку бестселерів.

Нагадаємо, у романі Джордж Орвелл описує неіснуючу країну, у якій панують тоталітаризм і диктатура. На прикладі історії Вінстона Сміта автор показує жахи суспільства, у якому кожен крок і слово контролюють. За всіма стежить так званий Великий Брат. У цьому суспільстві неможливе інакодумство ― інакодумців знищує Міністерство Любові. У Міністерстві Правди переписують історію, змінюють літературу, «прибирають» з новин і книг те, що суспільство має забути. Люди не можуть жити вільно. Поліція думок стежить за тим, аби люди навіть уві сні не були противниками режиму. Тих, хто не згоден, розпорошують. Людина, невигідна режимові, просто припиняє існувати, про неї ніхто не має права згадувати.Adblock
detector