Solar Orbiter зробив драматичні фотографії Сонця (ФОТО) - Новини Ю

Solar Orbiter зробив драматичні фотографії Сонця (ФОТО)

28.05.2022   13:45    449

26 березня апарат ESA Solar Orbiter здійснив найближче на сьогодні зближення із Сонцем. Він проникнув усередину орбіти Меркурія, де було спекотно, але воно було того варте. Основне завдання Solar Orbiter – зрозуміти зв’язок між Сонцем та його геліосферою, і нові зображення, отримані в результаті зближення, допомагають у цьому.

За даними Європейського космічного агентства (ESA), Solar Orbiter є найскладнішою науковою лабораторією, колись відправленою до Сонця. Він оснащений потужним набором інструментів, включаючи магнітометр, пристрій для отримання зображень у крайньому ультрафіолеті, плазмовий аналізатор сонячного вітру та інші. Широкий спектр приладів дозволяє йому спостерігати за сонячними явищами безліччю способів.

Solar OrbiterКосмічному апарату вигідно наблизитися до Сонця настільки близько, наскільки це можливо. Але при близькому наближенні Solar Orbiter стає спекотно. Перша лінія захисту космічного апарату – тепловий екран. Він є багатошаровим титановим пристроєм, встановленим на стільниковій алюмінієвій опорі, зі шкіркою з вуглецевого волокна, призначеною для відведення тепла. Між усім цим та корпусом космічного корабля знаходиться ще 28 шарів ізоляції. Під час цього зближення теплозахисний екран досяг температури 500° С.

Захищений від спеки, Solar Orbiter зібрав багато даних під час зближення. Вченим потрібно більше часу, щоб попрацювати з ними, але зображення та відеоролики одразу ж привертають увагу. Одна із сонячних особливостей, яка привернула загальну увагу, – це «космічний їжак».

Solar OrbiterAdblock
detector