Розкрито несподівану користь лохини для здоров'я - Новости Ю

Розкрито несподівану користь лохини для здоров’я

09.05.2022   23:19    154


Чорниця має у складі безліч корисних вітамінів і речовин, тому її слід включити у повсякденний раціон. Експерти розповіли про несподівані властивості ягоди, які сприятливо позначаються на здоров’ї людини.


У лохини містяться вітаміни K, C, B6, вона також багата кальцієм, фосфором, магнієм, калієм, залізом, фолієвою кислотою, цинком і т. д. Багато в ній і фенольних сполук, відомих своїми антиоксидантними властивостями. Медики радять додати ягоду в раціон, оскільки в ній є кальцій та залізо, важливі для міцності кісток.

Продукт зберігає еластичність останніх та судин, скорочуючи ризик переломів. За допомогою лохини простіше підтримувати низькі рівні натрію, що сприяє нормалізації кров’яного тиску.

Завдяки наявності у складі фолієвої кислоти, клітковини та фітонутрієнтів ягода допомагає зміцнити здоров’я серця, знижуючи вміст холестерину в крові та перешкоджаючи накопиченню гомоцистеїну. Дослідження вказують, що наявність лохини в повсякденному меню дозволяє скоротити ризик інфаркту у молодих дівчат та жінок середніх років.
Відома ягода і своїм протираковим ефектом. У ній є вітаміни А і С у поєднанні з фітонутрієнтами, вони є потужним антиоксидантом, що захищає клітини від дій вільних радикалів.

Фолієва кислота відіграє значну роль у синтезі та відновленні ДНК. Це допомагає скоротити ризик формування пухлин, спровокованих мутаціями ДНК. Корисний продукт і для тих, хто страждає на діабет. Вся справа в клітковині, що допомагає контролювати рівень цукру в крові.

Користь лохини незаперечна і для шкіри, у тому числі завдяки вмісту вітаміну C. Таким чином відбувається синтез колагену, що покращує текстуру шкірного покриву, перешкоджаючи утворенню зморшок.

Клітковина в ягоді дозволяє покращити травні процеси, сприяючи втраті ваги за рахунок почуття насичення, оскільки так людині рідше потрібні шкідливі перекушування. Вчені пов’язують вживання лохини з менш стрімким зниженням когнітивних здібностей у дорослих жінок. Продукт позитивно впливає і на короткочасній пам’яті.

Джерело: Food.New

ukrhealth.net


Adblock
detector