Резерви України скорочуються в умовах війни - Новости Ю

Резерви України скорочуються в умовах війни

04.05.2022   11:38    511
Резерви України скорочуються в умовах війни

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

НБУ змушений продавати валюту із резервів під час війни

На початок травня резерви скоротилися до 26,6 млрд. доларів, але в НБУ кажуть, що зможуть підтримувати резерви на належному рівні.

Міжнародні резерви України за квітень скоротилися на 1,5 млрд. доларів, повідомив у вівторок, 2 травня, голова Національного банку Кирило Шевченко.


«Станом на початок травня резерви, за оперативними даними, становлять 26,6 млрд доларів. За достатньої міжнародної фінансової допомоги у нас буде можливість утримувати резерви на належному рівні і навіть збільшувати їх», — заявив Шевченко.

Він нагадав, що до кінця війни курс долара зафіксовано на рівні 29,25 гривні.
«Ми залишаємося прихильними до ринкових підходів і курсу на валютну лібералізацію. У міру зростання обсягів пропозиції валюти на ринку завдяки поступовому відновленню експорту товарів ми повернемося до політики плаваючого курсоутворення, за якої курс визначається ринком, а центробанк згладжує надмірні курсові коливання», — сказав голова центру.

Зазначимо, НБУ у квітні купив на міжбанку 41 млн. доларів і продав 2 244,3 млн. доларів. Негативне сальдо за місяць склало 2 203,3 млн. доларів.

Всього з початку року центробанк купив 1 889,6 млн. доларів і продав 7 490,4 млн. доларів. Негативне сальдо 5 600,8 млн. доларів.

korrespondent.net


Adblock
detector