Путін перевів на рублі розрахунки з компаніями, які підтримують санкції - Новини Ю

Путін перевів на рублі розрахунки з компаніями, які підтримують санкції

28.05.2022   07:36    711
Путін перевів на рублі розрахунки з компаніями, які підтримують санкції

Фото: Getty Images

Володимир Путін

До чорного списку потрапили ті, хто “неповажно висловлюється про РФ”, а також компанії, пов’язані з “недружніми країнами”.

Путін дозволив російським компаніям розраховуватися із низкою іноземних правовласників у рублях. Захід у тому числі стосується тих, хто підтримав санкції проти Росії або пов’язаний із “недружніми країнами”. Про це йдеться в указі президента РФ, повідомляєРБК.

В указі президента РФ вводиться такий механізм, якщо іноземні компанії пов’язані з “недружніми” країнами, що публічно підтримали економічні санкції проти РФ, заборонили використання в Росії своїх розробок та товарних знаків через санкції, призупинили, припинили або обмежили свою діяльність у РФ, “публічно дискредитують російські збройні сили “або “у непристойній формі висловлюють неповагу до Росії, її суспільства, влади та офіційних символів у ЗМІ чи інтернеті”.
Оплату в рублях можна здійснювати на рахунки в уповноважених російських банках, які визначить уряд. У них боржники зможуть відкрити на ім’я правовласника спеціальний рахунок типу «О». Захід буде тимчасовим, йдеться в указі.

Не підпадають під нововведення організації, які під контролем російських громадян або юросіб. Інформація про контроль має бути розкрита російським податковим органам.

Нагадаємо, раніше президент країни-агресора РФ Володимир Путін провів телефонну розмову з канцлером Австрії Карлом Нехаммером. Вони торкнулися ситуації навколо України та обговорили питання продовольчої безпеки. Путін вважає безпідставними спроби перекласти на Росію відповідальність за складнощі з постачанням сільськогосподарської продукції.
korrespondent.netAdblock
detector