Прості способи зміцнити дитячий імунітет - Новини Ю

Прості способи зміцнити дитячий імунітет

17.05.2022   13:00    457
Хоча всі батьки однаково дбайливі, але чомусь одні діти хворіють частіше за інших. Особливо це помітно, коли дитина починає ходити в дитячий садок, а потім і в школу, де “знайомиться” не тільки зі своїми однолітками, але й з новими для свого імунітету мікробами. Якщо одні малюки швидко адаптуються і після пари “чихів” знову готові пізнавати світ, то інші постійно хворіють, “чіпляючи” всі інфекції в окрузі, страждаючи від лихоманки і кашлю, з дитинства дізнаючись смак таблеток і пігулок.

Справа в тому, що на дитячий організм і захисні функції новонародженого лягає велике навантаження. Для того, щоб прискорити адаптацію дитини до навколишнього світу, батькам необхідно вживати додаткових заходів для зміцнення імунітету.

Таким чином, зміцнення імунітету з раннього дитинства – основа основ здоров’я вашого малюка. Ось чому слід зміцнювати його з перших місяців життя. І тоді малюкові не буде страшний ані дитячий садочок, ані літній табір відпочинку, ані подорожі з батьками до найекзотичніших країн світу. Із поїздки на море або на гірськолижні курорти дитина буде привозити лише прекрасні спогади й сувеніри, а не інфекції.
Як цього добитися? Ми дамо вам п’ять основних правил, дотримуючись яких, ви зможете надійно зміцнити імунітет дитини і забути про градусник та мікстуру.

Правильне харчування
Харчування – основа основ здоров’я кожної людини, тим більше – дитини. Харчування має бути різноманітним і містити максимальну кількість вітамінів і мікроелементів, а також білка, жирів і вуглеводів. Ідеальна структура споживаної їжі протягом дня, як стверджують експерти-дієтологи, повинна будуватися за принципом “піраміди”, де:
– більшу частину (60-65%) займають злаки, овочі і фрукти (клітковина і вуглеводи);

– 30-35% – білки (м’ясо, горіхи, гриби);

– і 10-15% – жири (в тому числі омега-3 жирні кислоти, які містяться в риб’ячому жирі).

Такий принцип харчування найбільш оптимальний для зростаючого організму, забезпечуючи його необхідною енергією. При цьому важливо почати день зі споживання вуглеводів у вигляді каш, таких як вівсянка, гречка. Вони забезпечать малюка енергією на цілий день.

Овочі у вигляді рагу і салатів, а також м’ясо, риба або сир будуть прекрасним підкріпленням в обід і на вечерю. Ну, а здорові перекуси протягом дня забезпечать горішки та фрукти з ягодами.

Гармонійний психологічний стан і відсутність стресу
Протягом усього дитячого віку нервова система дитини постійно розвивається, і його адаптація спочатку до спілкування з близькими людьми, потім – з однолітками, а згодом і з оточуючими людьми в дитячому садку, школі, літньому таборі вчать його реагувати на нові ситуації.

Батькам слід пам’ятати, що кожна зміна в житті малюка – зміна місця проживання, подорожі – є для його нервової системи сильним стресом. А стан стресу, як відомо, порушує роботу імунітету, і здатний сильно нашкодити як всьому організму, так і роботі одного або декількох органів і систем.

Емоційний стан дитини протягом життя постійно розвивається і змінюється. Батькам важливо не пропустити момент, якщо малюк раптом починає проявляти нервозність – стає агресивним або надмірно плаксивим, демонструє свою перевагу або поводиться апатично, не проявляючи емоцій. Подібні полярні емоційні прояви повинні насторожити, адже вони можуть свідчити про порушення роботи нервової системи, а разом з тим і нашкодити здоров’ю вашої дитини.

Якщо ви помітили подібні прояви стресу, слід негайно звернутися до невропатолога або, як мінімум, до дитячого психолога, щоб ті призначили відповідне його віку лікування. Зазвичай це – легкі фітопрепарати і вітаміни, які допоможуть нервовій системі малюка адаптуватися до мінливих зовнішніх факторів.

Регулярні фізичні вправи
У здоровому тілі здоровий дух!

Цей девіз древніх греків, який використовувався ще дві тисячі років тому, є актуальним і сьогодні. Регулярні ігри та заняття спортом на свіжому повітрі, як ніщо інше, сприяє зміцненню імунітету, “тренування” адаптаційних можливостей організму, активізації роботи всіх органів дитини, поліпшенню кровообігу, гармонійній роботі нервової системи малюка.

Не випадково, в країнах з високим рівнем розвитку, гра на свіжому повітрі в будь-яку погоду є обов’язковими для будь-якого віку.

Рухливі ігри, танці, спорт – все це не тільки розвиває і зміцнює фізичний стан дитини, а й сприяє зміцненню імунітету.

Загартовування
Загартовування – процедура, яка надає унікальний і ні з чим незрівняний вплив на організм, зміцнюючи нервову й імунну систему людини.

Однак, це найпопулярніше правило, яке найчастіше ігнорують. І даремно.

В очах переляканих матусь при слові “загартовування” відразу представляється ополонка, куди кидають її роздягненого малюка. Зрозуміло, чому матусі так його бояться.

Насправді загартувати дитини надзвичайно просто. Важливо не надто укутувати малюка, не допускати його перегріву (але і переохолодження), і що найбільш важливо – регулярно знайомити його з прохолодною водою.

Для того, щоб загартувати дитину, досить вранці обливати ступні його ніг спочатку прохолодною, а потім холодною водою. Згодом навчіть його по кілька секунд тримати ступні ніг під потоком холодної води. Доведіть час до 15-20 секунд на кожну ніжку, і дуже скоро ви побачите результат – почавши загартовування влітку, ви вже до зими зміцните імунітет дитини.

Як бачимо, зміцнення імунітету дитини не тільки необхідно, але і можливо з самих ранніх років завдяки отриманим людиною знань і досвіду.

Застосовуйте на практиці ці прості правила, і ваш малюк буде рости здоровим і активним.Adblock
detector