Названі основні секрети довголіття - Новости Ю

Названі основні секрети довголіття

13.05.2022   20:48    1725

Кореспондент турецького ЗМІ Sabah розповів, яких правил потрібно дотримуватись, щоб прожити якнайдовше

Названі секрети довголіття

Насправді у питанні довгожительства значну роль грає робота кишечника. Якщо точніше, то мікробіота, тобто бактерії, мікроби, віруси, що живуть у кишечнику.Дослідження показують, що страші люди, у яких мікробіота кишечника відрізняється різноманітністю, живуть довше за інших. При цьому доказів прямого зв’язку між цими явищами ще немає, проте відомо, що здорова мікробіота забезпечує низький рівень холестерину та велику кількість корисних речовин у крові. А ці фактори точно сприяють збільшенню тривалості життя.
Ключове правило для забезпечення різноманітності мікробіоти – правильне харчування. Найкраще їсти більше фруктів, бобових, овочів, цільнозернових. А ось солодкої, жирної їжі та оброблених продуктів краще вживати менше.

Також фахівці припускають, що рух (і фізичні вправи) здатні змінювати швидкість прохідності кишечника, знижувати запалення в кишечнику, впливати на апетит, спосіб обробки продуктів.

Наукові дослідження демонструють позитивний вплив на мікробіоту кишечника домашніх тварин. Так, у дітей, що живуть в одному будинку з собакою, мікробіота стає різноманітнішою, знижується ймовірність алергічних реакцій.

Ще один варіант – пробіотики. Вони корисні для мікробіоти кишечника і містяться в йогурті, кефірі, квашеній капусті.

А от куріння робить мікробіоту менш різноманітною. Та й загалом негативно впливає на організм.
Adblock
detector