Науковці розповідають, чому кашу треба їсти на обід, а картоплю — на сніданок - Новини Ю

Науковці розповідають, чому кашу треба їсти на обід, а картоплю — на сніданок

30.05.2022   09:30    1558

Науковці впевнені: кожному продукту свій час. Уже давно відомо, що їжа сильно впливає на стан нашого здоров’я. Однак важливим є не тільки те, що ми їмо, але й те, коли ми їмо певні продукти. Про це розповідає «Доктор Пітер».

Так, китайські науковці з’ясували: якщо їсти деякі продукти у певний час, можна знизити ризик виникнення хвороб серцево-судинної системи. Особливо важливо дотримуватися такого розкладу тим, хто потерпає від цукрового діабету.

Для аналізу фахівці використали дані 4642 пацієнтів із діабетом, які взяли участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у період з 2003 до 2014 року. Результати виявилися доволі несподіваними.

Виявилося, що поїдання картоплі вранці, цільного зерна вдень, зелені та молока ввечері продовжує життя людей із цукровим діабетом.

Так, випробувані, які їли картоплю вранці, на 54 % рідше стикалися з хворобами серця та судин. У тих, хто волів їсти каші в обід, ризик появи недуг знизився на 33 %. А у тих, що вечорами пив молоко та їв овочі, — на 45 %.
Ще одне важливе правило — не їсти на вечерю перероблене м’ясо: ковбаси та сосиски можуть збільшити ризик серцево-судинних хвороб на 74 %.

Дослідження на цю тему було опубліковано у виданні The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Утім, це навряд чи означає, що картопля фрі на сніданок вас оздоровить. Дієтолог і старший науковий співробітник Астонського університету Дуейн Меллор нагадує: у питанні правильного харчування не менш важливим є спосіб приготування їжі.

Наприклад, та сама картопля у вареному вигляді дозволяє знизити рівень цукру в крові, так що такий сніданок є цілком здоровим. Меллор також рекомендує додати до картоплі інших овочів. А ось картопля у фритюрі завдасть лише шкоди.
Це стосується і каш на обід: та ж вівсянка буде корисною за умови, якщо її приготували без додавання олії, цукру або варення.

Для вечері варто вибирати звичайне молоко, а не знежирене чи альтернативне на кшталт кокосового та мигдального.

Нарешті, потрібно пам’ятати про калорійність раціону: зайва вага — фактор ризику для багатьох хвороб, тому не варто їсти більше, ніж потрібно організму.Adblock
detector