Місто бомбосховищ, підземних церков, музеїв і театрів: Як Гельсінкі готували до можливої війни з росією (ФОТО) - Новини Ю

Місто бомбосховищ, підземних церков, музеїв і театрів: Як Гельсінкі готували до можливої війни з росією (ФОТО)

16.05.2022   16:44    1861

Підземне місто Гельсінкі

У Фінляндії, яка нещодавно заявила про намір вступити в НАТО, існує розгалужена мережа бомбосховищ та понад 300 кілометрів тунелів. У столиці Гельсінкі укриття можуть вмістити більше людей, ніж населення усього міста – 900 тисяч.

В укриттях, які не використовувались за призначенням, облаштовані футбольне поле, хокейні майданчики, кафе, дитячий майданчик, спортзал та автомобільна парковка.

У Гельсінкі є навіть підземна церква – Темплеліаукіо. Її побудували у 1969 році, архітектурні рішення зробили це місце одним з найпопулярніших у Фінляндії. Церква приваблює понад 850 тисяч відвідувачів на рік.

Церква Темплеліаукіо. Фото: Subodh Agnihotri
У 2018 році у столиці побудували підземний художній музей Amos Rex, який назвали одним з найбільш інноваційним в Європі.

Фото: Amos Rex

Частина бомбосховищ побудована так, що може врятувати населення Гельсінкі від будь-якого потужного удару, включно із ядерним та хімічним.

Фото: Amos Rex
За даними Департаменту цивільної оборони Гельсінкі, у місті нараховується понад п’ять тисяч бомбосховищ – цього достатньо, щоб укрити більше, ніж усе населення міста, – і понад 50 тисяч бункерів по всій країні.

Басейн в бомбосховищі. Фото: АВС

Деякі укриття перетворили на місця для повсякденного громадського користування. Тут є підземний майданчик, який можна використовувати як хокейний, і навіть підземний басейн.

Підземний тунель в Гельсінкі. Фото: АВС

Фінляндія вперше почала будувати розгалужену мережу бомбосховищ у 1960-х роках, частково завдяки своєму досвіду боротьби з Радянським Союзом у війні 1939 року. Країна має 1287 кілометрів спільного кордону з рф.

Підземне хокейне поле. Фото: АВС

Бункери є частиною комплексного плану оборони країни, який включає армію чисельністю 240 тисяч, 900 тисяч підготовлених резервістів і найбільший в Європі артилерійський парк. Щомісяця там тестують повітряну тривогу. Зокрема, у Гельсінкі розміщено 40 сирен повітряної тривоги.

12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, влада Фінляндії почала перевіряти бомбосховища, а підтримка населення вступу в НАТО зросла з 30 до 70%.

budport.com.uaAdblock
detector