Ігор Кондратюк відверто розповів, що він думає про Путіна і Росію - Новини Ю

Ігор Кондратюк відверто розповів, що він думає про Путіна і Росію

17.05.2022   12:10    302

Ігор Кондратюк, український телевізійний ведучий, продюсер, шоумен – про підтримку телеканалу “Еспресо”, занепад українського музичного розвитку після хітпараду 90-х «Території А», український шоубізнес після 24 лютого 2022 року, звання Народних артистів України у співаків з Росії, Kalush Orchestra, хобі-збочення та волонтерство

Ігорю, як ви оцінюєте реакцію українських зірок від початку повномасштабної війни? Звісно війна триває ще з 2014 року. Є артисти, які голосно і чітко висловлюються свою позицію, хтось із них пішов на фронт. Є й такі, що зайняли позицію мовчанки.

Я не знаю тих, хто мовчить, по-моєму всі вже висловилися. Уже до всіх дійшло, що треба забути доріжку в Росію. Бо Росія настільки ганебно з 24 лютого себе повела, що навіть до найбільш нерозумних представників українського шоубізнесу, або тих, які готові були толерувати 15 000 загиблих українців із березня 2014 року на Сході України, навіть до них дійшло, що далі мовчати – це значить взагалі поставити на собі хрест не лише в Росії, а й в Україні. Насправді я вже не вперше скажу таку річ, що представники шоубізнесу не дивлячись на те, що вони публічні люди, вони не є взірцем розуму, чесності, взірцем правильних дій в екстремальних ситуаціях. Вони часто залежні, до речі по російських артистах дуже видно, хто з них залежний від будь-якого державного прикорму. Це стосується в першу чергу артистів театрів. Вони мовчать і удають, що так і треба, за виключенням деяких, хто зразу з 2014 року сказав, що це злочин і це війна, і вони, як росіяни, не хочуть на це дивитися і бути співучасниками.
В одному зі своїх інтерв’ю я сказав, що до лютого цього року – я не дуже великий прихильник “слуг Народу”, і досі там стільки чортів… Вони просто заховалися. Це наступні чорти, які доведеться чистити українському виборцю, свідомому. Невідомо чи почистять, бо я не знаю, ким треба було бути, щоб голосувати за ОПЗЖ? Ну ким треба було бути? Дурнем? Проросійськи налаштованим українським громадянином? Виникає питання: тобі подобається Росія? Тоді – чемодан, вокзал і Ульяновськ, чи куди хочеш бери чемодан. Росія велика. Та хоч Калінінград, хоч Сочі, але там дуже дорого, кажуть. Тому, не має іншого шляху для будь-якої української влади, як все більше і більше ставати на повне відокремлення від проросійських наративів. Повертаючись до запитання, я не розумію, що усі ці люди роблять в такому марафоні? Відповідно цей марафон зроблений через одне місце. Кажуть, що опитування показують низьку популярність марафонів, люди більше довіряють Телеграм-каналам, може навіть Арестовичу.
За час оцієї повномасштабної війни чи хтось із минулих колег: артистів, чи причетних до мистецтва тим чи іншим боком, критиків різних, таких, наприклад, як Сосєдов, Йолка, Серьога тощо, чи хтось із них подзвонив до вас і висловив свою підтримку?

Ні.

Жоден артист з Росії?

Дивіться, от перераховані вами люди, вони знають мою позицію, і вони знають, що я можу сказати в телефонній розмові прямо і без еківоків, і відповідно їм нема сенсу дзвонити. Послати їх я не пішлю, в тому сенсі, що я взагалі людей не посилаю. Мій крайній ступінь ворожості до людини – я не беру трубку. Я рідко кричу на когось. Думаю, вони й не вибачаться. Гадаю, вони вважають, що ця історія від них не залежить. Тому навіщо? Люди в Росії, з якими я пройшов свої телевізійні університети, із 2014 року з березня ми не спілкуємось. Ми не спілкуємось, тому що розійшлись у думці взагалі, починаючи з того, що був Майдан і закінчуючи тим, що “Крим наш”. Це саме те, що їм треба було? При тому, що люди розумні, не імперці. Мені здавалося, ну от чесав чомусь їх Крим, не знаю нафіг він їм потрібен, адже вони й так в ньому почували себе більшими господарями, можна було купувати акваторії, бухти. Росіян туди тягнуло в Севастополь. Там взагалі порохова бочка україноненависників. Але ж ні, треба було ще й формально це зробити. Для мене Росія померла в той день, коли перший бурят брудний без розпізнавальних знаків підійшов до української військової частини, коли ми вперше це побачили. В Росії знають, що у нас на цю тему розмови не може бути в принципі. Відповідно, чи вибачаться? Не знаю. Запитайте через 20 років. Може хтось і вибачиться.

Сьогодні в інтернеті прочитала, що репер Otoy звернувся до “Kalush Orchestra” з проханням зі сцени звернутися на захист Азовців, які перебувають зараз на Азовсталі, щоб більше людей почуло про це й таким чином привернути ще більшу увагу у світі до проблеми. По правилах Євробачення політичні звернення зі сцени заборонені, і після такого порушення на артистів чекає дискваліфікація. І тут постає питання, чи відбудеться така дія з боку колективу, чи все ж таки офіційно за правилами підуть до перемоги? (На момент публікації інтерв’ю гурт “Kalush Orchestra” переміг на Євробаченні-2022. Мовна спілка не була проти висловлювання членів гурту після фінального виступу, в якому вони закликали врятувати людей на Азовсталі, – ред.)

Ви знаєте, вони вже, вважайте, перемогли. Тому що в них станом на коли ми розмовляємо з вами 59% ймовірності від букмекерів, що колектив переможе. От ставки (бере в руки ґаджет). Дивіться, ми зараз із вами говоримо, а в них вже 60%, а годину тому було 59%. Тобто вони вже перемогли, навіть без варіантів. Я думаю, що вони можуть собі дозволити цю заяву, тому що Папа Римський, ООН, всі інші інстанції, всякі Макрони, вони ніяк не можуть допомогти цьому вчинку, який варвари, звичайно, не розуміють, тому що вони варвари. Але ж здається, що вся інша планета – це не варвари. Тому, я думаю, що, якщо Псюк зробить таку заяву чи хтось із його хлопців, то вони, може, й будуть дискваліфіковані, але це вже буде пізно для організаторів. До речі, організатори будуть поставленні в ситуацію, в якій вони ніколи не були, а це завжди цікаво з точки зору драматургії. Не знаю, я б на їх місці ризикнув.

Очевидно, що вони й так переможці?

Я не знаю, як можна програти? Розумієте, букмекери – це люди, які заробляють цим на життя. Вони, звичайно, помиляються, але всі дні ставки тільки ростуть. Я не знаю, я не можу давати поради. Це інтерв’ю вийде вже пізніше. Завтра числа вже буде вирішена доля Євробачення. Не знаю, чи цей заклик репера почують “Kalush Orchestra”. Почують – молодці, не почують – це їхній вибір. Печаль полягає в тому, що цей заклик нічого не дасть. Дадуть дії Збройних сил України, але вже всім зрозуміло, що паралельно це несе великі ризики й в багатостраждальному сенсі принесе багато загиблих.

З шизофреніком розмовляти дивно, я Путіна вважаю саме шизофреніком і садистом.

– Маніяк, садист, вбивця. Хто завгодно. Але не людина в нашому розумінні – це точно. Це така патова ситуація для всіх людей, у кого є хоч якась емпатія і переживання. Тому пропозиція репера мені зрозуміла.

 Adblock
detector