Глави Швеції та Фінляндії провели переговори з Ердоганом - Новини Ю

Глави Швеції та Фінляндії провели переговори з Ердоганом

22.05.2022   06:09    789
Глави Швеції та Фінляндії провели переговори з Ердоганом

Ердоган обговорив проблеми з кандидатами в члени НАТО Швецією та Фінляндією

Президент Туреччини назвав “ціну” вступу до НАТО для Швеції, а з Фінляндією домовився про “тісний діалог”.

Туреччина закликала Швецію переглянути своє ставлення до терористичних організацій та зняти ембарго на експорт зброї для того, щоб стати частиною НАТО. Про це під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, передає Reuters.

Глава турецької держави заявив, що Швеція “має переглянути свої побоювання щодо терористичних організацій і зняти ембарго на експорт зброї до Туреччини, запровадженої після її вторгнення до Сирії в 2019 році”.

Фінський президент Саулі Нійністе після телефонної розмови з Ердоганом прозвітував про “відкритий і прямий” діалог.

“Я запевнив, що як союзники по НАТО Фінляндія та Туреччина будуть віддані безпеці один одного, і тому наші відносини стануть міцнішими. Фінляндія засуджує тероризм у всіх його формах та проявах. Тісний діалог триває”, – заявив Нійністе.
Варто зауважити, що Туреччина звинувачує Швецію та Фінляндію у тому, що вони приховують людей, пов’язаних із бойовиками Робочої партії Курдистану (РПК) та послідовниками Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара вважає організатором спроби державного перевороту у 2016 році.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Туреччина не підтримає вступ Фінляндії та Швеції до НАТО. В обмін вона хоче засудження ними всіх курдських організацій та зняття обмежень на продаж озброєнь. Але пізніше президент Фінляндії Саулі Нійністе заявив, що його країна та Швеція мають досягти угоди з Туреччиною.


korrespondent.netAdblock
detector