G7 вигадали механізм обмеження прибутку РФ від продажу нафти - Новини Ю

G7 вигадали механізм обмеження прибутку РФ від продажу нафти

20.05.2022   11:23    286
G7 вигадали механізм обмеження прибутку РФ від продажу нафти

Санкції можуть не тільки суттєво зменшити прибутки Росії від продажу нафти, а й загалом знизити вартість енергоносіїв

Нові санкції, у разі їхнього прийняття, вдарять по країнах і компаніях, які купуватимуть у Росії нафту вище за визначену вартість.

Міністри фінансів Великої сімки обговорили можливість запровадження вторинних санкцій, а також інші способи обмеження нафтових прибутків Росії таким чином, щоб одночасно зменшити зворотний вплив на вартість енергоносіїв. Про це в четвер, 19 травня, заявила міністр фінансів США Дженет Єллен, повідомляє Bloomberg.

“США вже заборонили імпорт нафти з Росії, країни ЄС мають намір зробити те саме, але поступово, протягом наступного року”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, представники G7 також обговорили запровадження вторинних санкцій для того, щоби встановити обмеження на вартість російської нафти, зазначила Єллен.

За словами голови Мінфіну США, на зустрічі G7 йшлося також про формування так званого “картеля покупців”, що допомогло б зафіксувати ціну на російську нафту та мінімізувати доходи Москви.

“Багато людей, у тому числі я, вважають це цікавим з економічного погляду, але насправді реалізація цієї ідеї є складним завданням”, – зазначила Єллен, додавши, що ці питання ще не вирішені.

Раніше повідомлялося, що економіка РФ виживає завдяки рекордним постачанням нафти.

Також стало відомо, що Угорщина заблокувала пропозицію ЄС щодо заборони імпорту російської нафти. Пізніше з’явилася інформація, що заборона транспортування російської нафти більше не входить до шостого пакету санкцій Євросоюзу.

korrespondent.netAdblock
detector