Цукор не в нормі: симптом, що з’являється при пробудженні, вкаже на небезпечний стан - Новости Ю

Цукор не в нормі: симптом, що з’являється при пробудженні, вкаже на небезпечний стан

13.05.2022   10:50    2262

Пробудження з тремтінням або озноб одразу після сну може бути тривожним симптомом, що вказує на небезпечний стан. Тремор тіла іноді пояснюється зайвим занепокоєнням, панічною атакою, зловживанням кофеїном та прийомом певних ліків. Але найбільш небезпечною причиною ранкового тремтіння є низький рівень цукру в крові.За даними клініки Мейо (Mayo Clinic), низький рівень цукру відомий як гіпоглікемія. Якщо цей стан не лікувати, він може призвести до коми або смерті. Низький цукор призводить до порушення роботи головного мозку, адже глюкоза – це основне джерело живлення цього органу та важливе джерело енергетичної підтримки організму загалом.

Є кілька причин, чому рівень цукру в крові падає значно нижче за норму, необхідну для продовження функцій організму. Найбільш поширеною є побічний ефект від ліків, які використовуються для лікування діабету.
Крім тремтіння на гіпоглікемію вказують і інші симптоми:

  1. нерегулярне або швидке серцебиття;
  2. дратівливість;
  3. поколювання або оніміння губ, язика чи щік;
  4. постійна втома;
  5. блідість;
  6. голод чи нудота;
  7. при тяжкій гіпоглікемії – сплутаність свідомості, втрата координації, невиразна мова та розмитий зір.

При ранковому тремтінні можна випити безалкогольний напій з цукром, фруктовий сік або з’їсти цукерку, щоб зрозуміти, покращився стан чи ні. Якщо тремтіння з’являється після пробудження регулярно, слід звернутися до лікаря та перевірити рівень цукру в крові.
Adblock
detector