Атеросклероз: основні симптоми звуження артерій - Новини Ю

Атеросклероз: основні симптоми звуження артерій

22.05.2022   14:10    842

Атеросклероз – це патологічний процес, що супроводжується звуженням артерій. Викликається захворювання накопиченням бляшок. Наприклад, фізіологічно з віком на стінках наших артерій відкладаються жири, холестерин та кальцій, формуючи так звані бляшки. Відповідно, чим більше їх накопичується, тим гіршим стає кровотік по артеріях. Відмітимо, що ураження може зазнати будь-яка артерія тіла, від нирок, нижніх кінцівок до мозку та серця. При відсутності лікування патологічний процес може ускладнитися інсультом, серцевим нападом та іншими загрозливими для життя станами.

Це пов’язано з ризиком відірвання згустку крові з наступним закорковуванням вузької артерії та повним перериванням кровопостачання. Які симптоми атеросклерозу? Клінічна картина атеросклерозу може бути безсимптомною, до моменту закорковування судини. Тобто відбувається повільний розвиток з наступним прогресуванням. Надалі у хворого виникатимуть скарги у вигляді: больових відчуттів у грудях, нижніх кінцівках (місця де артерія зазнала блокування); задишка та швидка стомлюваність; сплутаність свідомості (при впливі на мозок порушеного кровообігу); тривале загоєння ранових поверхонь на нижніх кінцівках; слабкість м’язів ніг, судоми через недостатній кровообіг, спазм в ногах та кульгавість.
Важливо розуміти, що загрозливі для життя стани типу серцевого нападу або інсульту можуть бути викликані атеросклерозом, тому не варто нехтувати виниклими симптомами та їх посиленням. Що викликає атеросклероз? Механізм розвитку атеросклерозу полягає в накопиченні на стінках артерій нальоту, що робить судини твердими та запаленими. Як наслідок відбувається порушення кровопостачання до інших органів та тканин, та відповідно насичення їх киснем й поживними речовинами. Запустити патологічний процес може ряд факторів, серед яких поширеними є: високий рівень холестерину; неправильне харчування з переважанням у раціоні продуктів з високим вмістом солі, жирів та трансжирів; спадковість; ожиріння; шкідливі звички (куріння); наявність в анамнезі високого АТ, цукрового діабету; малорухомий спосіб життя; віковий фактор (після 50 років), коли кровоносні судини та серце аби забезпечити належний кровообіг працюють інтенсивніше, однак при цьому стають менш еластичнішими.
Можна зробити висновок, що багато факторів створюють ризик розвитку атеросклерозу. Деякі фактори ризику можна змінити, а інші – ні. Діагностика та тактика лікування Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі проведення ряду обстежень, в тому числі й фізикального огляду. Так тести можуть включати: лабораторні дослідження крові (наприклад, перевірка рівня холестерину); УЗД; МРТ або КТ; ЕКГ; тест на толерантність до фізичних навантажень, який контролює частоту серцевих скорочень та АТ під час вправ. Оскільки у більшості випадків проблема атеросклерозу полягає в способі життя пацієнта, насамперед при проведенні лікування вносяться відповідні корективи стосовно харчування та фізичної активності. Тобто зміна способу життя представлена, як перша лінія лікування.
Додатково проводиться медикаментозна терапія з призначенням статинів (препарати, що знижують рівень холестерину), інгібіторів АПФ, бета-блокаторів, антитромбоцитарних препаратів Оперативне втручання є показаним при більш серйозному перебігу атеросклерозу з загрозою для життя та включатиме проведення шунтування, протезування штучною артерією, ангіопластику, іноді введення стента, щоб артерія залишалася відкритою. Відмітимо, що атеросклероз неможливо змінити. Однак лікування основної причини, здоровий спосіб життя та зміни в дієті можуть допомогти уповільнити процес або запобігти його погіршенню. Тому підтримуйте зв’язок зі своїм лікарем, аби правильно контролювати свій стан та уникнути ускладнень.Adblock
detector