Як обдурити гормони, що викликають ожиріння - Новини Ю

Як обдурити гормони, що викликають ожиріння

06.04.2022   11:10    1147

Крім малорухливого способу життя та солодощів, у збільшенні ваги можуть бути винні й гормони. Everything.kz розповідає про гормони, які можуть стати на заваді на шляху до тіла вашої мрії.


Надлишок естрогену. При зростанні рівня естрогену ми набиратимемо вагу незалежно від кількості споживаної їжі. Зайві кілограми накопичуються переважно у стегнах. Менструальний цикл стає нерегулярним, з’являються головні болі та надмірна емоційність. Надлишок естрогену може викликати випадання волосся й погіршення пам’яті та сну.

Нагромадженню естрогену сприяє м’ясо, вироблене у промислових умовах із використанням гормонів росту. Щоб усунути зайвий естроген з організму, споживайте менше м’яса і замінюйте його овочами. Лляне насіння, овес, яблука та груші знижують негативний вплив надлишку естрогену на організм. Ефірна олія розмарину допомагає відновити гормональний баланс та покращує пам’ять.
Нестача серотоніну. У багатьох випадках основною причиною депресії та поганого настрою є гостра нестача серотоніну. Брак цього гормону змінює харчові уподобання людини. Якщо ви хочете з’їсти тонну шоколаду за один раз, а уві сні ви бачите гору картопляних чипсів, ваше тіло просто кричить про відсутність «гормону радості».

Природні джерела серотоніну — яйця, горіхи та ананаси.

Надлишок греліну. Грелін — це гормон, який контролює відчуття голоду. Його легко обдурити. Для цього потрібно їсти продукти, які розтягують стінки шлунку: овочі, фрукти, цільне зерно та насіння. Ця їжа викликає гормональну реакцію, і ви відчуваєте ситість. Виключіть із раціону цукор — він калорійний, при цьому рівень греліну залишається незмінним, і незабаром після того, як ви з’їли булочку, ви знову відчуєте голод.

Сон та відсутність стресу — найкращі помічники у боротьбі з високим рівнем греліну. Після 6-8 годин сну вміст цього гормону у крові зменшується.

Надлишок нейропептиду Y. При підвищеному вмісті нейропептиду Y у крові ми матимемо звірячий апетит. Цей гормон є основним винуватцем ожиріння. Крім того, в організмі відбуваються справжні емоційні бурі: виникають занепокоєння, дратівливість та головний біль. Серед іншого відзначається підвищенн потовиділення, з’являються пігментні плями, підвищується артеріальний тиск. Уникайте продуктів, багатих на цукор. Спеції також протипоказані, оскільки викликають апетит.

Надлишок тестостерону. Тестостерон вважається чоловічим гормоном, але він відіграє важливу роль і в жіночому організмі. Надлишок цього гормону у жінок сприяє збільшенню ваги, при цьому жир відкладається у верхній третині тіла, в руках, грудях та шиї.

Ви можете зменшити рівень тестостерону за допомогою натуральних засобів. Вам допоможе вживання в їжу бобів, кави та круп. Замініть солодощі фініками, яблуками та абрикосами: вони зменшують вироблення андрогенних гормонів.Adblock
detector