Вітаміни, які захищають від старечої деменції - Новости Ю

Вітаміни, які захищають від старечої деменції

22.04.2022   09:30    2144

Вилікувати старечу деменцію неможливо. Але діяти на випередження варто. В цьому допоможе правильний підбір вітамінів.

Вітаміни для профілактики деменції

Вітаміни для профілактики деменції


Вітамін D

Цей вітамін часто пов’язують із зниженням ризику захворювань кісток та переломів, але користь від нього не обмежується лише цим. Він також зменшує небезпеку аутоімунних захворювань, бактеріальних інфекцій. Дослідження також показали, що вітамін D може допомогти знизити ризик деменції. У той час як сонячне світло є найкращим джерелом вітаміну D, до його харчових джерел відносять жирну рибу, червоне м’ясо, печінку, яєчні жовтки, збагачені продукти тощо.

Вітамін С

Відповідно до дослідження Journal of Alzheimer’s Disease, додавання вітаміну С в дієту може посилити захист від вікового зниження когнітивних здібностей і хвороби Альцгеймера. Люди, які споживають велику кількість вітамінів із їжею, мають нижчий ризик розвитку деменції. Вітамінні добавки, мабуть, не забезпечують такого рівня захисту. А значить, краще додати до свого раціону багаті вітаміном С джерела, включаючи цитрусові, перець, полуницю, броколі, брюссельську капусту, картоплю тощо.
Вітамін В6

Дефіцит цього вітаміну може вплинути на функцію пам’яті та призвести до деменції та вікового зниження когнітивних здібностей. Вітамін В6, який складається з трьох хімічно різних молекул. Він відіграє важливу роль у розумовій діяльності та контролі настрою. Поєднання вітамінів В6, В12 та фолієвої кислоти захищає від вікового зниження когнітивних здібностей.


Adblock
detector