Про що може розповісти зовнішній вигляд язика - Новости Ю

Про що може розповісти зовнішній вигляд язика

29.04.2022   08:56    882

За допомогою язика людина може розповісти про себе все що завгодно, але насправді й сам її язик може про неї дещо розказати. Проекспрес пояснює, що саме зовнішній вигляд язика людини говорить про її здоров’я.


Різні відтінки кольору

Медики вважають, що язик людини безпосередньо пов’язаний із органами її тіла. У здорових людей колір язика блідо-рожевий. Наявність білого нальоту може свідчити про порушення в роботі шлунково-кишкового тракту або грибкові ураження. Сірий відтінок язика вказує на наявність хронічних патологій. Якщо в організмі людини йдуть запальні процеси, то язик має яскраво-червоний колір. Зміна його до бордового відтінку говорить про проходження гострого інфекційного процесу.
Іноді язик буває з синювато-фіолетовим вилиском, що свідчить про можливі проблеми в легенях або нирках. Жовтуватий колір язика зазвичай виказує завзятого курця або вказує на захворювання шлунка.

Стан язика

Сухий язик може бути не тільки при підвищеній температурі тіла або зневодненні, але вказувати на такі патології, як непрохідність кишківника або перитоніт. Щільний вологий наліт на язиці і його розпухлий вигляд говорить про проблеми з травною системою. Необхідно перевіритися на наявність таких захворювань, як гастрит, холецистит і виразка.

Зернистість і шорсткість язика служить підставою для відвідування кардіолога. Втрата смакових рецепторів зазвичай супроводжується порушеннями в обміні речовин і проблемами з нервовою системою.


Adblock
detector