Пам’ятник засновникам Києва обшили металом (ФОТО) - Новости Ю

Пам’ятник засновникам Києва обшили металом (ФОТО)

18.04.2022   17:47    3168

Захист пам’ятника
засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва захистили від можливих руйнувань під час обстрілів рф. Навколо скульптури у повну висоту побудували шестиметрову конструкцію з металевих будівельних лісів та дерев‘яного брусу.

Зовні пам’ятник укріплений спеціальними плитами, а в нижній частині укладені мішки з піском. Автором проєкту захисного саркофага став архітектор Микола Віхарєв.Роботи по створенню захисної споруди виконала компанія «ЕкоБуд», матеріали надала «Альтіс-Констракшн». За словами директорки фонду «Можемо разом» Оксани Гуляєвої, на його стінах з’явиться мурал з патріотичним сюжетом від українського художника Валерія Колора.

Ініціатива захисту пам’ятників у столиці належить Департаменту охорони культурної спадщини. У Києві вже захищені пам’ятник Святому Володимиру, пам’ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу та Мефодію, пам’ятник Богдану Хмельницькому, пам’ятник Данте Аліг’єрі, пам’ятник Петру Сагайдачному та пам’ятник Михайлу Грушевському.

Пам’ятний знак на честь заснування міста Києва споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста. Він розташований на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро «Дніпро» та мостом Патона. Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либіді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор М. М. Фещенко.
budport.com.ua
Adblock
detector