Овочі борщового набору: якими будуть ціни до кінця сезону - Новини Ю

Овочі борщового набору: якими будуть ціни до кінця сезону

09.04.2022   13:53    540

З початку війни овочі борщового набору в Україні подорожчали. Утім, наразі, завдяки звільненню частини територій, пропозиція зростає і на ринку спостерігається низхідний тренд. Подешевшала картопля, на ринку з’явилися перші тепличні томати українського виробництва. Попри це, очікування щодо сезону 2022-2023 рр. не надто оптимістичні, повідомляє SEEDS.

“Звільнення територій Чернігівської та Сумської областей, а також подальше налагодження внутрішньої та зовнішньої логістики зуміли переламати ціновий тренд на українському ринку борщового набору, і ця продукція у деяких випадках почала поступово дешевшати. Ситуація з цінами почала дещо вирівнюватись у різних регіонах України за винятком окупованих південних районів, які залишаються відрізаними від основної частини країни і до сьогодні мають серйозні цінові відхилення. Повернення на ринок великих овочесховищ з раніше окупованих областей та активний імпорт (пік якого фіксувався декілька тижнів тому) мали особливо відчутний вплив на ринок картоплі, ціни на яку зараз лише на третину перевищують довоєнний рівень”, – зазначають аналітики порталу «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Згідно з їхнім прогнозом, навіть за умови того, що десята частина населення залишиться за кордоном, у сезоні 2022/23, на ринку відчуватиметься нестача цибулі та картоплі. Відповідно до попередніх розрахунків, для забезпечення потреб українців доведеться імпортувати близько 300 тис. тонн картоплі та додаткові 100 тис. тонн цибулі. Тому ціни на ці продукти у новому сезоні зростуть.Adblock
detector