Голова МАГАТЕ Ґроссі відвідав Чорнобильську АЕС (ФОТО) - Новости Ю

Голова МАГАТЕ Ґроссі відвідав Чорнобильську АЕС (ФОТО)

28.04.2022   12:03    494

Наразі стало відомо, що директор міжнародної агенції з атомної енергії Рафаель Ґроссі відвідав Чорнобильську АЕС

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» із покликанням на сторінку «Державне агентство України з управління зоною відчуження» у Facebook.


Він узяв участь у церемонії покладання квітів до Стіни пам’яті з іменами рятувальників та загиблих працівників станції.

Також відбулась зустріч із головою ДАЗВ Євгеном Крамаренко, генеральним директором ЧАЕС Валерієм Сейдою, заступником Міністра з захисту довкілля Іриною Ставчук та в.о. ДІЯРУ Олегом Коріковим. Головними темами для обговорення стали наслідки окупації російськими військами ЧАЕС та зони відчуження. Російські солдати ігнорували всі правила та норми поводження на радіаційно небезпечних об’єктах, розграбовували та знищували обладнання підприємств.

Піднімалися питання ядерної безпеки й інших атомних станцій, розташованих на території України. Своїми діями загарбники наражають на безпеку весь світ, їх дії кваліфікуються як ядерний тероризм. Рафаєль Гроссі виразив підтримку Україні й жорстко засудив дії россії.

Фахівці МАГАТЕ перебуватимуть на ЧАЕС у складі робочої групи наступними днями для оцінки стану безпеки об’єктів у зоні відчуження.Також ДАЗВ та ЧАЕС презентували напрямки відновлення діяльності підприємств після окупації, а Рафаель Гроссі передав ЧАЕС обладнання забезпечення радіаційної безпеки.

Adblock
detector