Дефіцит вітаміну B12: симптом, який часто пропускають - Новини Ю

Дефіцит вітаміну B12: симптом, який часто пропускають

14.04.2022   14:40    1131
Вітамін B12

Вітамін B12 необхідний для нормального функціонування нервової системи, для утворення та дозрівання еритроцитів. При нестачі цієї речовини в організмі починають з’являтися різні симптоми, але проблема в тому, що їх часто списують інші стани.

Наприклад, дефіцит B12 може викликати анемію, що супроводжується крайньою втомою, задишкою та слабкістю. Однак є ще одна ознака захворювання, яку часто пропускають, – зниження розумових здібностей. Як пояснили фахівці NHS, у цьому випадку спостерігається погіршення пам’яті та здатність розмірковувати.

Крім цього, пацієнти, які зіткнулися з нестачею вітаміну, скаржаться на підвищену дратівливість та депресію. До інших ознак стану відносять:

  1. блідо-жовтий відтінок шкіри;
  2. червоний, запалений язик (глосит);
  3. виразки у роті;
  4. поколювання у різних частинах тіла (парестезія);
  5. зміни у ході;
  6. порушення зору.
Читайте також:  Як захистити печінку при схудненні: поради експерта

Щоб уникнути дефіциту вітаміну, важливо дотримуватись збалансованого харчування. B12, зокрема, міститься у продуктах тваринного походження, таких як м’ясо, яйця та молоко. Нестача вітаміну викликає різні захворювання, у тому числі порушення, пов’язані з роботою нервової системи. Один з ранніх симптомів дефіциту з’являється на губах.Adblock
detector