Чотири продукти, які можуть призвести до деменції - Новости Ю

Чотири продукти, які можуть призвести до деменції

19.04.2022   11:50    1478

Недавні дослідження показують, що існують продукти, які підвищують ймовірність розвитку старечого недоумства. Про них розповіла фахівець із Единбурзького університету (Великобританія) доктор Мішель Лучано

Чотири продукти, які можуть призвести до деменції


Як зазначає доктор Мішель Лучано з Единбурзького університету (Великобританія) для запобігання деменції та підтримці здоров’я мозку потрібно їсти якнайменше насичених жирів. Ці речовини негативно впливають на стан серця та, відповідно, на мозок.

З найнебезпечніших продуктів фахівець назвала чотири. Це молочні продукти, пальмова олія, вершкове масло, м’ясо.

Через вживання продуктів, багатих на насичені жири, за словами лікаря, у старості у людей погіршуються розумові здібності. Це свідчать і наукові дослідження. Наприклад, робота, опублікована в 2021 році у виданні The American Journal of Human Nutrition, продемонструвала, що люди, у яких у крові багато насичених жирів, більше схильні до розвитку старечого недоумства, у тому числі хвороби Альцгеймера.
У ході проведеного дослідження вчені на чолі з доктором Майкеном Дженсеном і доктором Маньєю Кох з Гарвардської школи громадського охорони здоров’я імені Т. Х. Чана проаналізували зразки крові 1252 людей похилого віку (у 498 з них приблизно через п’ять років виникла деменція). Загалом експерти намагалися знайти у цих зразках 45 різновидів жирових частинок.

Виявилося, що люди похилого віку, у яких у крові багато насичених жирів, мають більше шансів на виникнення когнітивних проблем та розвиток хвороби Альцгеймера, ніж ті, у кого високий рівень лінолевої кислоти (поліненасиченої жирної кислоти омега-6) в організмі.


Adblock
detector