Загроза мозку: ранкова звичка підвищує ризик деменції у 4 рази - Новини Ю

Загроза мозку: ранкова звичка підвищує ризик деменції у 4 рази

20.03.2022   11:20    3241
Пропуск їжі
Симптоми деменції найчастіше починають проявлятися після 65 років, проте те, який спосіб життя людина веде у молодшому віці, надає на розвиток захворювання серйозний вплив. Мозку загрожує не тільки неправильне харчування, куріння, відсутність фізичної активності, а й така ранкова звичка, як пропуск сніданку.

Більшість вчених та лікарів сходяться на думці, що сніданок є найважливішим прийомом їжі за день. Одне з досліджень, опубліковане в Japanese Journal of Human Sciences of Health-Social Services, доводить, що його перепустка вранці може збільшити ризик деменції у пізнішому віці.
Протягом шести років фахівці спостерігали за 525 людьми похилого віку віком від 65 років, які проживають у фермерському співтоваристві неподалік великого міста в Японії. В результаті було встановлено, що незалежно від статі та віку в учасників, які не снідали, вчетверо частіше зустрічався діагноз “деменція”.

Читайте також:  Розкрита правда про шкоду маринованих огірків

Дослідники також дійшли інших висновків. Швидкі перекушування замість нормальних прийомів їжі збільшували ризик набутого недоумства в 2,7 рази. Крім того, ті, хто не дбав про кількість з’їденої солі, у 2,5 рази частіше відчували симптоми деменції, а ті, хто не дотримувався збалансованої дієти – у 2,7 рази частіше.

Деменція характеризується порушеннями функцій мозку, стійким зниженням пізнавальної діяльності з втратою у різних ступенях раніше засвоєних знань та навичок. Люди з таким захворюванням можуть забувати, як виконувати звичні дії, не впізнавати рідних, відчувати труднощі з мисленням.Adblock
detector