Як швидко знизити холестерин: 5 простих порад від кардіолога - Новини Ю

Як швидко знизити холестерин: 5 простих порад від кардіолога

25.03.2022   17:30    1413
Холестерин

Високий рівень холестерину збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту. За словами кардіолога Леслі Чо, існує кілька простих та доведених способів знизити холестерин.


Найлегший спосіб – додати до раціону більше рослинних продуктів. Така дієта включає здорові джерела білка, наприклад, бобові або рибу, а також багато розчинної клітковини. “Їжа – це джерело ліків, і ми повинні думати про неї свідомо, а не як про фактор зручності”, – додав Чо.

Менше за алкоголь

Регулярне вживання алкоголю може підвищувати рівень тригліцеридів в організмі, одночасно збільшуючи рівень ЛПНГ (поганого холестерину) і знижуючи рівень ЛПВЩ (хорошого холестерину). Кардіолог зазначив, що високий рівень тригліцеридів підвищує ризик розвитку діабету, панкреатиту та інсульту.

Читайте також:  Комаровський назвав марним прийом популярного засобу від кашлю

Здорова вага

Надмірна вага (ІМТ понад 25) або ожиріння (ІМТ понад 30) збільшує кількість ЛПНЩ у крові. Як пояснили CDC, надлишок жиру в організмі впливає на те, як він використовує холестерин. Зокрема, здатність організму виводити ЛПНГ падає. За словами Чо, втрата від трьох до п’яти кілограмів зайвої ваги знижує рівень холестерину на 5-10%.

Регулярний спорт

Фізичні вправи позитивно впливають на рівень ЛПВЩ та тригліцеридів. Лікарі рекомендують приділяти активності щонайменше 30 хв. на день, при цьому не йдеться про вправи високої інтенсивності. Як пояснив Чо, достатньо лише трохи збільшити свою повсякденну активність, наприклад, піднятися сходами замість ліфта або прогулятися далі, ніж зазвичай. “Ці дрібниці мають дуже велике значення”, – додав кардіолог.

Відмова від куріння

Вживання тютюну збільшує рівень “поганого” холестерину та тригліцеридів у крові. Крім того, токсини у його складі ушкоджують стінки кровоносних судин, що сприяє розвитку атеросклерозу та підвищує ризик серцевих захворювань ще більше. “Куріння дійсно є однією з найгірших звичок, причому не тільки для вашого серця, але і для мозку з легенями. Ці фактори ризику є адитивними. Якщо ви курите і у вас високий рівень холестерину, ви збільшуєте свій ризик ще вдвічі”, – додав Чо.


Adblock
detector