Як розпізнати у себе хвороби щитовидної залози - Новини Ю

Як розпізнати у себе хвороби щитовидної залози

25.03.2022   10:50    1313

Захворювання щитовидної залози, як правило, зустрічаються частіше у жінок, ніж у чоловіків, але хворіти на них можуть і діти. Лікар-ендокринолог Каміля Танєєва перерахувала симптоми, які можуть зазначити розвиток хвороб щитовидної залози

Як розпізнати у себе хвороби щитовидної залозиЯк розпізнати у себе хвороби щитовидної залози


Трапляються зниження функцій щитовидної залози – гіпотиреоз, а також підвищення функцій щитовидної залози, яке діагностують рідше – тиреотоксикоз. При гіпотиреозі спостерігаються уповільнені симптоми: постійна втома, сухість шкіри, прискорене серцебиття, забудькуватість. Ці симптоми можу продовжуватися довго. При тиреотоксикозі симптоматика більш виражена, проявляється як порушення ритму серця, зниження ваги, тривожності. Фахівець зазначила, що на гіпотеріоз переважно страждають жінки старше 50 років, тиреотоксикозом — жінки віком від 30 до 60 років.
Також можуть утворюватися вузли, які найчастіше є безпечними для здоров’я, але в деяких випадках можуть бути онкологією — виявити можна тільки за допомогою своєчасної діагностики.

Танєєва зауважила, що причинами захворювань щитовидної залози є генетика, дефіцит йоду, опромінення або перебування на території з підвищеною радіацією, у жінок ще й проблеми з гормонами – перименопаузальний період.

Профілактикою є додавання до раціону йодованої солі, вживання йодовмісних препаратів — виключно за призначенням лікаря, регулярний контроль ваги, збільшення фізичної активності, своєчасна діагностика та правильне харчування.Adblock
detector