Все перевернеться з ніг на голову: після 24 лютого у світовому туризмі почалися тектонічні зрушення - Новини Ю

Все перевернеться з ніг на голову: після 24 лютого у світовому туризмі почалися тектонічні зрушення

29.03.2022   23:42    1085

Вектор туризму продовжить «зміщуватися» в Азію і сьогоднішні геополітичні зрушення лише посилять цей тренд. Про це заявили турецькі експерти з Ekin Group, оцінивши дані, скільки туристів приїжджає до Туреччини пакетними турами, з яких країн і ринків і хто цих туристів привозить, звертають на себе увагу такі факти.

Вони нагадали, що у зв’язку з російським вторгенням в Україну «сумарно про 6,5 мільйонів туристів з двох країн, які прибули у 2021 році, не може бути й мови, принаймні цього року». Однак далі вони розвинули таку заяву «у той час як вхідний ринок у Туреччині протягом багатьох років був переважно європейським на чолі з Німеччиною, в останні роки він став переважно азіатським на чолі з Україною і Росією».

«Ринком номер один для Туреччини, що привозить туристів, більше не є Німеччина як країна і TUI як компанія. На зміну Німеччині прийшла Росія, а TUI замінили туроператори турецького походження», – додали експерти. Проте вони зазначили, що компанії, які працюють із цими країнами, також відзначають зростання на «мовчазних, але стабільно зростаючих ринках». Серед них названі балканські країни, Прибалтика та Польща.

Проте глобальний вектор зміщується у бік Азії – запевняють турецькі експерти. Європа становила 55% від усіх туристів у 2005 році, зараз на її частку припадає 46%, водночас частка Азіатсько-Тихоокеанського регіону збільшилася з 19% до 27% за той самий період.

UNWTO, за оцінками турків, заявляє, що центр розвитку туризму вже перемістився з Європи до Азії. І Туреччина тому свідок. «Якщо у 2000 році частка європейських країн у загальній кількості відвідувачів Туреччини становила 67%, то у 2020 році вона знизилася до 44%, за той самий період частка азіатських країн збільшилася з 10 до 16%», – додали у Туреччині.

dip.org.uaAdblock
detector