У Туреччині констатували кінець туризму із Росії - Новини Ю

У Туреччині констатували кінець туризму із Росії

12.03.2022   17:01    6950

Глобальний туризм затягло у вир війни РФ в Україні, і нова криза. Зокрема, турсектор Туреччини, який не тішиться ілюзіями та розуміє, що останні події та реакція на них ведуть до катастрофи як українського, так і російського туризму. Як передали туристичні ЗМІ Туреччини, експерти констатували провальний сезон – їхні прогнози ґрунтуються на величезних відмових бронювань з боку основних постачальників відпочиваючих з-за кордону – України та Росії. Туристичний сектор Туреччини уважно спостерігає за ситуацією.


Очікування туристичної влади

За даними Міністерства культури і туризму, 4 млн 700 тисяч іноземних туристів, які відвідали Туреччину в 2021 році, прибули з Росії, 3 млн 100 тисяч – з Німеччини, 2 млн – з України, 1 млн 400 тисяч – з Болгарії та 1 млн 100 тисяч – Ірану. Таким чином, частка відпочиваючих із України та Росії становить понад чверть: 27.3% від загальної кількості туристів. Для порівняння: загальна частка обох країн у доковідному 2019 становила лише 19%. У пандемію, важкі часи для турецького туризму, коли практично вся Європа відмовилася від курортів Туреччини, частково заповнили розрив двох важливих ринків – Україна та Росія.
Туристичний сектор покладав великі надії на сезон 2022 року. Майже всі гравці сектору розраховували, що вони отримають 52 мільйони туристів та близько $35 мільярдів доходу від туризму. Але ситуація стала розвиватися не за оптимістичним сценарієм.

Президент Асоціації професійних готельних менеджерів Бодрума Сердар Карчіліоглу розповів виданням, що відсутність державної туристичної політики в Туреччині спричинила те, що сектор серйозно постраждав від усіх іноземних переміщень. За його словами, туризм зараз переживає нову кризу.

Заявивши, що авіаційна криза з Росією, терористичні інциденти та пандемія в минулому завдали серйозної шкоди туризму Туреччини, чиновник заявив, що з 10 березня сектор починає зазнавати наслідків російсько-української війни.

Бронювання зупинено

«На жаль, ми почали випробовувати те, чого не хотіли. Йдеться про великі втрати для двох ключових джерел туристів для нашої країни, України та Росії. Вже того дня, коли Росія розпочала війну в Україні, всі бронювання з України припинилися. Те, що було заброньовано раніше, також скасували. А потім ми побачили скасування з Росії. Тепер із Росією покінчено з погляду джерела туристів», – пояснив ситуацію глава асоціації.

Немає літаків – немає туризму

Про припинення турпотоку заявив інший фахівець турсектора. За словами голови Ради представників Асоціації турагентств Туреччини (TÜRSAB) у Західно-середземноморському регіоні Озена Уйсала, у найближчій перспективі руху з цих ринків уже в умовах конфлікту він не очікує. Крім того, санкції щодо авіації та платіжних систем щодо Росії унеможливлять виїзд російських громадян за кордон.

А раптом…

Як зазначив президент асоціації, війна, призвела до серйозного знецінення місцевих валют. «Навіть якщо все буде нормально, а війна не закінчиться, українців все одно не буде – більшість аеропортів України зазнають бомбардувань. Ми дізналися, що лише три аеропорти, в яких ми працюємо найбільше, перебувають у хорошому стані, але ми не думаємо, що громадяни України сподіваються на це. З російського боку літаки найважливішої авіакомпанії країни були орендовані у європейських компаній. Ці літаки теж не зможуть вилітати за кордон – на них висять лізингові зобов’язання. Якщо немає літаків – немає туризму. Ось що це для нас означає», – міркував він.

Туристи з низьким платіжним потенціалом

Президент Асоціації професійних готельних менеджерів Бодрума Сердар Карчіліоглу заявив, що сектор сильно постраждав як у період пандемії, так і війну, що відбуваються в Україні: «Кредитне навантаження на сектор занадто велике. Настав час виплачувати кредити, відкладені у пандемію. Тепер сектор не знає, що робити. Чи можемо замінити росіян громадянами інших держав? Я думаю що ні. Коли ми дивимося на бронювання, бачимо, що приїдуть туристи з найнижчим видатковим потенціалом у Європі. Таким чином, і туристів прийде мало, і вони витратить мало».

Вартість палива

Нарешті, стрибки цін на паливо означають велике навантаження на багато секторів у Туреччині. На думку Уйсала, туристичний сектор більше не витримає такого тягаря витрат. Відповідно, річні витрати на паливо нині перевищили вартість автомобіля завдяки збільшенню транспортних витрат. Якщо в період пандемії найбільша проблема туризму була нестача кваліфікованого персоналу, то тепер його головний біль голови – паливні та енергетичні ресурси.

dip.org.uaAdblock
detector