Сім причин, через які потрібно включити до свого раціону квасолю - Новини Ю

Сім причин, через які потрібно включити до свого раціону квасолю

31.03.2022   21:24    2463
Боби дешеві, ситні і універсальні, саме квасоля містить багато клітковини, білка та інших поживних речовин, які підтримують добрий стан здоров’я.
Ось кілька причин, які пояснюють, чому потрібно включити квасолю до свого раціону.

Відмінне джерело білка. Квасоля є одним із найкращих рослинних джерел білка, забезпечуючи близько 15 грамів на чашку. Людському організму білок потрібен щодня, саме він забезпечує міцну структуру волоссю, нігтям, шкірі, м’язам, сухожиллям, зв’язкам, тканинам внутрішніх органів.

Багата фолієвою кислотою. Фолієва кислота (вітамін B9) допомагає організму виробляти здорові еритроцити, які переносять кисень з легенів на інші тканини, а також перетворювати вуглеводи на глюкозу, яку клітини використовують для отримання енергії. Крім того, її адекватне одержання має вирішальне значення на ранніх термінах вагітності, оскільки допомагає знизити ризик уроджених дефектів.

Допомагає підтримувати вагу та худнути. Квасоля – один із найкорисніших продуктів для схуднення: у ній мало жиру та калорій, але багато білка та клітковини. Білок і клітковина є двома найважливішими поживними речовинами для зниження ваги – вони сприяють відчуттю ситості протягом тривалого часу, допомагають зайвий раз не перекушувати.

Корисна для серця. Квасоля містить багато поживних речовин, що підтримують роботу серця – фолієвої кислоти, магнію, клітковина. Її вживання допомагає знизити рівень крові амінокислоти гомоцистеїну. При високому вмісті гомоцистеїну в крові людина стає схильною до серцевих захворювань, інсульту.

Знижує рівень холестерину. Клітковина в бобах, особливо розчинна, може зменшити всмоктування ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) у кров. ЛПНГ також відомі як «поганий» холестерин, здатний накопичуватися на стінках артерій, приводячи до їх затвердіння та звуження, внаслідок чого розвивається гіпертонія.

Читайте також:  Сік з широко поширеного овоча допоможе знизити кров’яний тиск

Регулює рівень цукру у крові. Квасоля допомагає контролювати рівень цукру в крові завдяки розчинній клітковині, яка уповільнює процес всмоктування цукру в кров. До того ж бобовий продукт має низький глікемічний індекс (ГІ) – це означає, що вона не викликає різкого стрибка рівня цукру в крові.

Захищає від запалення. Одна з кращих характеристик квасолі та інших бобових – це велика кількість вітамінів, що містяться в них, таких як вітаміни С, В1, Е і К. Дані вітаміни діють подібно до антиоксидантів, захищаючи здорові клітини від запалення і пошкодження.Adblock
detector