Нідерланди, Чехія, Бельгія: європейські країни масово висилають російських дипломатів - Новини Ю

Нідерланди, Чехія, Бельгія: європейські країни масово висилають російських дипломатів

30.03.2022   10:21    792

Нідерланди, Бельгія, Чехія, Ірландія висилають російських дипломатів, співробітників посольств РФ.

Нідерланди висилають 17 російських дипломатів, оскільки, за даними спецслужб AIVD і MIVD, насправді вони були шпигунами”, – йдеться у повідомленні.За даними спецслужб, вони були шпигунами, передає NOS.


За інформацією нідерландського МЗС, посла Росії в Нідерландах викликали сьогодні вдень, щоб повідомити йому про рішення. Дипломати, підозрювані в шпигунстві, мають покинути країну протягом двох тижнів.
“У цих людей написано дипломат на візитній картці, коли вони насправді роблять щось зовсім інше. Ми прийняли це рішення заради безпеки Нідерландів”, – заявив міністр закордонних справ Вопке Гукстра.

Натякаючи на шпигунство з боку російських дипломатів Чехія наказала покинути країну одному дипломату посольства РФ.

“Сьогодні МЗС повідомило посольству Росії в Празі, що одного з його дипломатичних співробітників оголосили персоною нон грата і просили покинути Чехію протягом 72 годин. Разом з нашими союзниками ми скорочуємо присутність російської розвідки в ЄС”, – зазначили у МЗС Чехії.

Слідом за ними одночасно про висилку 21 російського дипломата-шпигуна повідомила Бельгія.

“Бельгія вирішила виставити 21 особу, яка працює в посольстві та консульстві Росії, які були ідентифіковані з урахуванням їхньої причетності до шпигунських операцій та операцій впливу, що загрожують національній безпеці”, – зазначили у МЗС Бельгії.

Висилка також була узгоджена з іншими країнами, які раніше висилали російських дипломатів, такими як США, Польща та Болгарія.

Також Ірландія 29 березня попросила чотирьох російських дипломатів залишити країну через порушення дипломатичних норм.

Загалом у Нідерландах акредитовано 75 російських дипломатів. Тож тепер в країні залишаться 58.

Що відомо

  • Країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія), а також Болгарія ухвалили рішення вислати російських дипломатів.
  • 18 березня Європарламент заборонив російським та білоруським дипломатам вхід до парламентських резиденцій у Брюсселі та Страсбурзі.
  • Палата представників США проголосувала за позбавлення Росії та Білорусі преференційного торгового статусу, який називається “постійні нормальні торговельні відносини”.
  • 16 березня Російську федерацію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.
  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву “про ситуацію в Раді Європи” та заявило, що не буде брати участь у “перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань”.
  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

suspilne.mediaAdblock
detector