Лікар: Трав’яний чай може бути небезпечним - Новини Ю

Лікар: Трав’яний чай може бути небезпечним

12.03.2022   18:59    2283

Лікування симптомів стресу має бути своєчасним, але вживання популярних трав’яних зборів та пігулок, таких як корвалол, а також настойки валеріани може бути небезпечним, розповіла лікар Надія Капнінська.

“Корвалол” або настойку валеріани можна застосовувати з обережністю та під наглядом лікаря. Корвалол може викликати звикання та залежність, і людина не може припинити приймати її самостійно через звикання, – каже Капінська. Вона додала, що “неправильне застосування настоянки валеріани може викликати напади паніки та постійне безсоння”. Тривале застосування препарату понад рекомендовану дозу порушить моторику кишечника, що призведе до запорів”, – попереджає лікар.

«Щодо трав’яного чаю, то їхня користь незаперечна, але призначати їх має лише кваліфікований лікар. Практично всі лікарські рослини мають протипоказання та можливі побічні ефекти. «Багато трав містять токсичні речовини і вимагають обмеження або повного припинення прийому у людей, які страждають на алергію і сінну лихоманку», — сказав фахівець.

Вона зазначила, що “всі трав’яні настої, що містять женьшень, півонію, маралів корінь, заборонені при гіпертонії”, оскільки вони підвищують кров’яний тиск. “Деякі трави можуть бути небезпечними під час вагітності: у першому триместрі не можна приймати материнку і чебрець – вони сильно підвищують тонус матки”, – радить Капінська.

Однак існують чаї, які не є небезпечними для організму. “Наприклад, чай для щоденного вживання: за основу сумішей найчастіше беруть листя ожини та малини. Ще один корисний чай готується з ягід шипшини. Вони мають приємний смак і багаті на вітамін С. Слід зазначити, що купувати чаї в трав’яних аптеках краще після консультації з особистим лікарем”, – сказав фахівець.Adblock
detector