Кому потрібно постійно приймати вітамін D - Новини Ю

Кому потрібно постійно приймати вітамін D

05.03.2022   21:22    4516

Професор Суві Віртанен з Інституту охорони здоров’я та соціального забезпечення Фінляндії пояснив, яким категоріям людей необхідно приймати вітамін D цілий рік.

За словами експерта, насамперед потрібно відштовхуватися від раціону. Якщо людина з 18 до 74 років не їла молочних продуктів, рибу кілька разів на тиждень, такій людині необхідно 10 мікрограмів вітаміну D з жовтня до кінця березня. Тим, хто регулярно вживає ці продукти, додаткові комплекси вітамінів не потрібні навіть узимку.

Також Віртанен наголосив, що є категорії людей, яким вітамін D необхідний постійно. Насамперед це вагітні та літні люди старше 75 років. Крім них, вітамін D потрібен тим, хто мало буває на свіжому повітрі, сильно закриває шкіру одягом, дітям, молоді, смаглявим людям. Але важливо враховувати, що для всіх різні дозування.

«Однорічним дітям необхідно приймати 7,5 мікрограми вітаміну D на добу цілий рік. Вагітним і матерям, що годують, необхідно 10 мікрограмів. Людям старше 75 років, смаглявим, тим, хто рідко буває на свіжому повітрі, закриває шкіру одягом, рекомендується приймати 20 мікрограмів вітаміну D щодня цілий рік», – наголосив учений.Adblock
detector