Два популярні види напоїв підвищують ризик гіпертонії – вчені - Новини Ю

Два популярні види напоїв підвищують ризик гіпертонії – вчені

12.03.2022   12:00    991

Гіпертонія – захворювання, що характеризується високим рівнем артеріального тиску.

Щоб не допустити розвитку гіпертонії, людям потрібно стежити не тільки за тим, яку їжу вони вживають, але і за тим, що вони п’ють, підкреслюють вчені.


Дослідницькі дані говорять, що два популярних види напоїв пов’язані з підвищеним ризиком отримати гіпертонію – захворювання, що характеризується високим рівнем артеріального тиску.




“Людям слід скоротити споживання солодких газованих напоїв і алкоголю, якщо вони не хочуть постраждати від серйозних наслідків гіпертонії”, – про це висловився доктор медичних наук Лівей Чен (Школа громадської охорони Здоров’я Університету штату Луїзіана).

Говорячи про небезпечний вплив підсолоджених газованих напоїв на серцево-судинну систему, вчені уточнюють, що вони часто містять кукурудзяний сироп і високу концентрацію фруктози, що підвищує рівень сечової кислоти в організмі. Наслідком цього стає підвищення кров’яного тиску. Дослідники констатують, що скорочення споживання газованих напоїв покращує показники тиску, навіть якщо їх кількість зменшити тільки наполовину.

Що стосується алкоголю, що дослідження свідчать, що “вживання більше трьох порцій алкоголю за один присід підвищують артеріальний тиск на час, але повторювані пиятики можуть посприяти його довгостроковому підвищенню”.

Якщо люди, які активно п’ють скоротять своє споживання алкоголю до помірного, вони можуть знизити своє “верхній” артеріальний тиск приблизно на 5,5 пунктів, а “нижній” – на 4 пункти, відзначають експерти.











Adblock
detector