Як допомогти пораненому: поради лікаря - Новини Ю

Як допомогти пораненому: поради лікаря

26.02.2022   18:05    1020

Навіть, якщо у вас немає медичної освіти, ви зможете допомогти постраждалим

Як допомогти пораненомуПерша домомедична допомога військовому та мирному населенню. Фото: GettyImages/Автор- Brendan Hoffman


У зв’язку з військовими діями в країні потрібно знати, як надавати домедичну допомогу близьким і зовсім незнайомим людям.  Лікар-анестезіолог, інструктор з домедичної допомоги Назарій Лавровський розповів, що варто робити, а від чого краще відмовитись.
Не треба витягувати уламки з ран потерпілого, оскільки, якщо ви намагатиметесь їх витягнути, то можете лише нашкодити людині. Необхідно їх залишити, де вони є та викликати  допомогу. Втім, якщо є можливість зупинити критичну кровотечу, то краще за все – використовувати джгут або турнікет. Це спеціальний пристрій, який використовується для зупинки критичних кровотеч. Вона виглядає, як пляма крові, що збільшується з часом, ніби фонтан, але під одягом.

Отже, варто  накласти турнікет якнайвище, чим ближче до плечового суглоба. У разі, якщо  це  нижня кінцівка, тим ближче до кульшового суглобу. Потрібно максимально сильно затягнути і закрутити. Це боляче.  Не забудьте вказати перманентним маркером  час його накладання. Це дуже важливо для анестезіолога та хірурга, які далі займатимуться потерпілим.

Лікар рекомендує використовувати широку сумочку жіночу чи пасок з м’якої тканини, хустину.  Ознакою правильно накладеного турнікету є зупинка кровотечі, відсутність пульсу на магістральних артеріях, бліда шкіра.

Перетягувати людину можна лише, якщо переконані  у безпеці ситуації.

Фахівець поділився також, як  діяти, якщо у людини контузія. Ви маєте бути впевнені, чи людина вас розуміє, чи вона у свідомості.  Адже. якщо це не так, то потерпілий не здатний контролювати прохідність своїх верхніх дихальних шляхів.

Якщо ж людина дихає, необхідно залишатися з нею, заспокоїти її, перевірити чи немає інших ушкоджень.

Якщо людина не дихає та має критичні кровотечі, ви мусите їх зупинити.

Якщо немає видимих ушкоджень, а людина, наприклад, не дихає і без свідомості, то ви повинні почати серцево-судинну реанімацію. Таке може бути, що у людини зупинилося серце на тлі стресу. Здебільшого це трапляється у людей старшого віку.Adblock
detector