Знайдено ідеальну заміну дорогим суперфудам - Новости Ю

Знайдено ідеальну заміну дорогим суперфудам

24.01.2022   16:00    269

В останні кілька років стало модним стежити за своїм здоров’ям, дотримуватися принципів правильного харчування та регулярно їсти продукти, багаті на вітаміни та мінерали. Вважається, що це найкраща альтернатива лікарським вітамінним комплексам.

Так, особливо популярні сьогодні: ягоди годжі, насіння чиа та крупа кіноа. Вчені стверджують, що це справжні суперфуди – одні з найкорисніших у світі продуктів. Мовляв, вони здатні не лише підвищити рівень вітамінів, а й омолодити, повернути зір, знизити ризики виникнення серцево-судинних хвороб та ін. І лише одна проблема – вони надто коштують.


Найкраща альтернатива суперфудам

За словами вчених, ягоди годжі багаті на поживні речовини: у них входять 4 полісахариди, 21 мінерал, 18 амінокислот, 6 моносахаридів, 6 каротиноїдів, бета-каротин, а також вітаміни B, E, C. Але отримати практично той же набір корисних речовин можна якщо купити кизил. До речі, він містить бета-каротину навіть більше, ніж заморські ягоди. За вмістом антиоксидантів найкращим аналогом стане звична для всіх росіян журавлина, а за вмістом аскорбінової кислоти — ожина або апельсин. На замітку: в 30 г ягід годжі міститься стільки ж вітаміну С, скільки і в четвертинці одного апельсину.Насіння чиа можна замінити рибою різних сортів або горіхами (фундук, волоський, арахіс). Наприклад, всього 19 ядер фундука містять стільки ж заліза, як і 15 г насіння чиа. А в більш дешевому фундуку, на відміну від насіння чиа, є незамінна для людини амінокислота — лейцин. Вона допомагає організму боротися із запальними процесами.

У кіноа виявлено багато фосфору, цинку, кальцію, заліза та вітаміну B9 (фолієвої кислоти), який вкрай необхідний для процесів утворення, розвитку та дозрівання клітин крові. Крім цього, ця культура чудово виводить токсини з організму. Але чи варто платити за кіно великі гроші, якщо всі ці ж властивості присутні у звичайній гречці? За вмістом грубих волокон та білка ця культура повністю еквівалентна заморській крупі. До того ж гречка менш калорійна: 92 ккал на 100 г проти 120 ккал на 100 г. Також у ній спостерігається високий вміст вітаміну Е, який робить нашу імунну систему міцнішою.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector