Зменшити ризики появи слабоумства допоможе проста вправа - Новости Ю

Зменшити ризики появи слабоумства допоможе проста вправа

17.01.2022   22:00    1751

З віком більшість людей починають страждати від зниження когнітивних функцій. Знизити ризики появи деменції може проста вправа. Вам потрібно буде витратити на неї всього двадцять хвилин.

Дослідження, представлене в журналі Alzheimer’s & Dementia, ґрунтується на даних 404 осіб, які померли у віці від 70 до 80 років. Вчені вивчили їхній мозок і зібрали дані про фізичну активність кожного учасника на пізньому етапі їхнього життя.


Дослідження мозкової тканини показало, що у тих учасників, які були активнішими та рухалися більше, був більш високий рівень білка, що посилює зв’язок між клітинами мозку через синапси.

«Чим частіше люди займалися спортом, тим вищим був рівень синаптичних білків у тканинах мозку. Це говорить про те, що кожен рух має значення, коли йдеться про здоров’я мозку», — зазначає доктор Кейтлін Касалетто, доцент кафедри неврології у Центрі пам’яті та старіння Нью-Йоркського університету.
Її команда рекомендує приділяти вправам 20 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень. Експерти відзначають, що хороший ефект буде навіть від найпростіших вправ, наприклад, ходьби. Касалетто підкреслює, що, хоча результати дослідження не встановили причинно-наслідкового зв’язку між деменцією та фізичними вправами, воно все ж таки пропонує нове розуміння взаємозв’язку між ними.


Adblock
detector