Які обробні дошки безпечніші для здоров'я - Новости Ю

Які обробні дошки безпечніші для здоров’я

22.01.2022   18:20    356

Довгий час усі обробні дошки виготовлялися з деревини. Але потім поширилася думка, що пластикові обробні дошки легше чистити, тому вони повинні бути безпечнішими. Бо багато з пластикових дощок навіть можна мити у посудомийній машині.

Але подальші дослідження показали, що дерев’яні обробні дошки насправді так само безпечні (якщо не безпечніші) ніж пластикові. Це навіть незважаючи на те, що деревину важче продезінфікувати, та не можна мити в посудомийній машині. Бо багато порід деревини, природно, мають антимікробні властивості. Тоді як на пластиковій дошці швидко виникають порізи та щілини, що створюють гарне середовище для бактерій.


Важливо також відзначити, що тип деревини, що ви використовуєте, має значення. Тверді породи дерева (наприклад, ця обробна дошка з бамбуку від Grossman) краще протистоять бактеріям.
Тримайте обробні дошки в чистоті.

Мікробіолог, професор Університету Арізони доктор Чарльз Герба сказав якось: «У більшості випадків безпечніше готувати салат на сидінні унітазу, ніж на обробній дошці. Люди постійно дезінфікують сидіння для унітазу, але не усвідомлюють, що кухні їм потрібно приділяти не меншу увагу».

Якщо ці слова не змусять вас бігти додому, щоб почистити вашу обробну дошку, ми не знаємо, що ще зможе. Щоб очистити пластикову обробну дошку, просто киньте її в посудомийну машину. Для очищення дерев’яної обробної дошки найкраще підійде тепла вода з милом.

Не забувайте хоч інколи дезінфікувати ваші обробні дошки. Для цього добре підходять ті ж самі розчини, що використовуються для посуду чи кухні. Зазначимо, що деревина нейтралізує дію хлору, тому розчини на його основі для дерев’яних дощок не підходять.

Не забувайте добре просушити обробну дошку після миття.

Вологість, тепло, та темрява – справжні друзі бактерій. Тому не забувайте добре просушити вашу обробну дошку після миття. Навіть ті бактерії, що вижили у посудомийній машині, можуть загинути від сонячного світла та висихання. Дерев’яних дощок це торкається у першу чергу. Бо деревина має капілярні властивості та може довго утримувати у собі воду (разом із бактеріями). Не виставляйте тільки дошки під пряме проміння, це може їм зашкодити.

Дотримуйтесь кольорового коду.

Також спеціалісти радять мати кілька різних обробних дощок. Майте одну дошку для сирого м’яса, риби та птиці, та окрему дошку для хліба, фруктів та овочів.

Наприклад можна купити набір гнучких обробних дощок. Коштують вони не дорого. Їх можна мити в посудомийній машині. Та головне – вони різнокольорові. Це дозволяє легко призначити кожен колір до окремої групи продуктів. Наприклад, червоний для м’яса, зелений для овочів тощо. Ви більше ніколи не переплутаєте, яка дошка для чого.

Підсумок можно зробити такий: використовуєте ви обробну дошку з пластика чи дерева, ви однаково ризикуєте, якщо не будете дотримуватися вимог гігієни.

Та головне: якщо ваша обробна дошка починає виглядати занадто вже порізаною та подряпаною, замініть її якнайшвидше.


Adblock
detector