Як визначити та позбутися дефіциту йоду - Новини Ю

Як визначити та позбутися дефіциту йоду

22.01.2022   16:20    895

Дефіцит йоду в організмі людини цілком можливо заповнити за допомогою певних продуктів

Навіщо нам потрібний йод?

Йод – дуже важливий мікроелемент. Він бере участь у виробництві гормону щитовидної залози – тироксину, на створення якого йде до 90 відсотків споживаної речовини.


У свою чергу, тироксин регулює обмін речовин: водно-сольовий обмін, обмін білків, жирів та вуглеводів. Крім цього, він відповідає за теплообмін в організмі, поділ і ріст клітин, а також роботу печінки та серцево-судинної системи. Коли тироксину виробляється в достатку, людина спокійна і відносно щаслива. А ось дефіцит речовини дуже легко помітити: настрій все частіше поганий, і стан від повного спокою до істерики може змінюватись за лічені хвилини.
Якщо йоду не вистачає

Коли організм надходить мало йоду, щитовидна залоза виробляє мало тироксину. Такий стан медики називають гіпотиреозом чи йододефіцитом.

Ознаки йододефіціту:

– людина стає забудькуватою,

– знижуються увага та реакція,

– з’являється дратівливість,

– постійне бажання спати,

– аритмія,

– стрибки тиску,

– зниження рівня гемоглобіну в крові

– зайва вага.

Як поповнити дефіцит йоду?

Можна збільшити частку продуктів, багатих на йод. Це:

Журавлина. Це маленька, але дуже цінна криниця корисних речовин. Наприклад, вітаміни С і К, що сприяють кращому засвоєнню кальцію, клітковина та йод. У 100 г журавлини міститься приблизно 350 мкг йоду.

Полуниця. Крім усунення йододефіциту ягода допоможе зміцнити імунітет (за рахунок вітаміну С), нормалізує тиск та зменшить кількість шкідливого холестерину.

Чорнослив. У сушених ягодах також міститься вітамін К, а також бета-каротин. А всього в п’яти штучках чорносливу міститься 13 мкг йоду.

Креветки. У 100 г цих ракоподібних міститься близько 40 мкг йоду.

Тріска. В одній порції (100 г) риби міститься приблизно 110 мкг йоду. Також тріска багата кальцієм, магнієм, калієм, фосфором, вітаміном Е та вітамінами групи В, особливо вітаміном В12, який бере участь у роботі серцево-судинної системи.Adblock
detector