Як самостійно обстежити молочні залози, розповіла лікарка - Новини Ю

Як самостійно обстежити молочні залози, розповіла лікарка

29.01.2022   11:40    589

Про самообстеження раку грудей – читайте у матеріалі.

Лікар Олена Джамалі пояснила у 40% випадків рак молочної залози жінки виявляють при самостійному огляді. При цьому важливо розуміти, що чим раніше почнеться лікування, тим сприятливішим буде його прогноз.

Перевірятися слід щомісяця, у перші 5-10 днів циклу. За відсутності менструації вибрати конкретну дату.


Починати самостійний огляд краще з розгляду грудей (в оголеному вигляді) за допомогою дзеркала. Груди повинні бути однакового розміру (або у звичній асиметрії), шкіра рожевого кольору, без змін у розмірі та формі сосків.
Після в положенні лежачи необхідно ретельно промацати груди, пахвові западини і ділянки над і під ключицями за годинниковою стрілкою, скидаю вниз і навпаки в різній інтенсивності натиску

Ще дуже добре проводити самообстеження молочних залоз у душі по намиленому тілу. У нормі груди м’які, безболісні, з такою легкою м’якозернистою структурою.

Далі необхідно натиснути на соски в ділянці межі ареоли та шкіри.

“Виділення з соска при натисканні або мимовільні, особливо з домішкою крові, темного, зеленого кольору – привід бігти до лікаря”, – попереджає фахівець.

Крім того, приводом відвідати лікарню виступають: ямочки і зморщування, щільні грудки, втягування соска (якщо це нетипово в конкретному випадку), висип, набряклість, біль, який не залежить від дня циклу, збільшення температури в ділянці молочної залози, почервоніння, темні плями, схожі на апельсинову кірку ділянки шкіри, збільшення вен, будь-які зміни, які насторожують.Adblock
detector