Як правильно вибрати взуття при цукровому діабеті - Новини Ю

Як правильно вибрати взуття при цукровому діабеті

26.01.2022   19:00    886

Людям із цукровим діабетом рекомендується виконувати фізичні вправи щодня, адже заняття спортом сприяють зниженню рівня цукру в крові, що допомагає пацієнтам швидше досягати цілі лікування — позначки <7 % глікованого гемоглобіну. «Діабет. Допоможемо разом» розповідає, як правильно вибрати взуття, щоб фізична активність була тільки на користь.

Пацієнтам із цукровим діабетом особливо уважно необхідно підходити до вибору взуття для фізичних навантажень, адже поширеним ускладненням цього хронічного стану є діабетична нейропатія — ураження нервів, що притуплює сенсорні відчуття у кінцівках. Через це людина може не відчути, коли на нозі з’являється рана, поріз чи мозоль, а рани в такому випадку загоюються значно довше.

Проте таких неприємних наслідків під час занять спортом можна уникнути, правильно обравши взуття.

  • Перед початком занять спортом пройдіть огляд стоп у подолога та проконсультуйтеся щодо вибору того типу взуття, яке вам найбільше підходить. Це може бути спеціальне ортопедичне взуття для людей із цукровим діабетом або знімна устілка, яка забезпечує додаткове поглинання ударів і зменшує тиск тощо.
  • Купуйте взуття ввечері — адже протягом дня, особливо у спеку, ноги часом набрякають. Також обов’язково надягайте шкарпетки того типу, які плануєте використовувати для тренувань, аби переконатись, що у взутті є достатньо місця.
  • Повідомте консультанта, що у вас діабет, аби він врахував це і допоміг із вибором.
  • Шукайте взуття з амортизованою підошвою, яка максимально рівномірно розподіляє вагу вашого тіла, уникаючи незручних точок тиску.
  • Обирайте взуття із гнучкою та зручною зовнішньою структурою, яка забезпечує підтримку арки, п’яти та щиколотки. Усередині взуття має бути гладка підкладка без строчок і жорстких швів, які могли б натирати ступню, викликати пухирі або погіршувати кровообіг.
  • Завжди приміряйте взуття на обох ногах.
  • Перед тренуванням розносіть взуття протягом 1-2 години або вгуйте на коротку прогулянку, аби ноги звикли.
  • Ретельно перевіряйте ноги після кожного носіння. Якщо ви помітили пухирі, виразки або ділянки почервоніння — відвідайте подолога і свого лікаря-ендокринолога.

GreenPostAdblock
detector