Думок про принципи правильного харчування існує безліч, і вони нерідко суперечать одна одній. Один з найпопулярніших предметів для суперечок серед дієтологів і адептів ЗОЖ у всьому світі — перекуси. Як правильно перекушувати, скільки разів на день, які продукти обирати і чи варто взагалі це робити, розповідаємо нижче.


Чи потрібні взагалі перекуси? На це питання складно відповісти однозначно, оскільки кожен з нас живе у своєму індивідуальному ритмі: ми прокидаємося і засинаємо у різний час, займаємося різними видами активності, працюємо і відпочиваємо. Усі ці чинники безпосередньо пов’язані з тим, що, у яких кількостях і скільки разів ми їмо. Крім того, дотримання певної системи харчування теж може накладати свої обмеження — якщо ви дотримуєтеся інтервального голодування і їсте лише протягом восьмигодинного відрізка часу, перекушувати вам просто буде ніколи.У першу чергу, дієтологи рекомендують орієнтуватися на власні потреби. Якщо зазвичай ви харчуєтеся тричі на добу, добре почуваєтеся і не відчуваєте болісного голоду між прийманнями їжі, перекуси вам точно не потрібні — організм відмінно розуміє, з якою кількістю їжі він в змозі впоратися і більше просити не буде.

Якщо за наявності того ж триразового харчування ви постійно хочете їсти, швидше за все, цих прийомів їжі недостатньо. Сильне відчуття голоду, крім цього, значно збільшує ризик переїдання, а також набору ваги. Намагайтеся ніколи не доводити себе до стану «можу з’їсти слона» — слона ви, можливо, і не з’їсте, а ось зайву порцію під час вечері — легко.

Якщо ваш організм все ж таки вимагає перекус, то варто дотримуватися кількох правил. Спочатку варто зазначити, що перекус — це не повноцінне приймання їжі. Він потрібен, щоб трохи вгамувати голод і дозволити вам дотягнути до обіду або вечері. Під час перекусу не варто їсти багато, також не варто обирати продукти, які багаті на швидкі вуглеводи (солодощі, випічка, солодкі напої) — вони спровокують різкий стрибок цукру у крові, і голод незабаром повернеться з подвоєною силою.

Для перекусу обирайте багаті на корисні жири горіхи і насіння, сир, грецький йогурт, авокадо або хумус. Така їжа не дасть високого вуглеводного навантаження організму, додасть сил, підвищить концентрацію та працездатність і точно не дозволить вам згадати про голод до наступного приймання їжі.

ukr.media