В Україну дозволили пільгове ввезення електрокарів - Новости Ю

В Україну дозволили пільгове ввезення електрокарів

27.01.2022   04:13    252

З 1 січня 2022 року в Україні набули чинності одразу два закони щодо ввезення електрокарів з-за кордону та їхнього вітчизняного виробництва. Їхньою метою є популяризація екологічних авто серед українських водіїв, а також стимуляція виробництва такої техніки в нашій країні.

Источник: avtodream.org


Про те, наскільки зміняться ціни на ці авто, розповідає «Апостроф», посилаючись на Мінфін.

Електрокари набирають все більшої популярності серед водіїв по всьому світу. Україна – не виняток. Навіть без нововведень вітчизняні автолюбителі вже протягом кількох років активно пересідають на електромобілі.

За даними асоціації «Укравтопром», у 2021 році, порівняно з попереднім роком, кількість реєстрацій легкових електрокарів зросла на 19% — до 8541 авто.

При цьому збільшилася частка нових електрокарів: якщо у 2020 році вона становила лише 8,9%, то у минулому вже збільшилася до 14,2%.Перший закон (№ 1660-IX) передбачає збереження пільги з ПДВ на операції із ввезення «зелених» авто до 1 січня 2031 року.

Другий закон (№ 1661-IX) до 1 січня 2031 року звільняє від сплати мита запчастини та комплектуючі для електрокарів, а також ввезення самих авто.

На думку експертів, нові ухвалені закони ситуацію з цінами на електрокари в Україні сильно не змінять, адже й раніше ні ПДВ, ні мито не стягувалося, просто цей термін продовжили. Навпаки — вартість «зелених» автомобілів може збільшитися, але з інших причин.

Причини подорожчання електромобілів:

світова криза авточипів. Виробники не можуть отримати необхідні комплектуючі, через що вже утворився дефіцит і підскочила ціна на нові авто в межах 10%;

подорожчання цін на метали, зокрема на алюміній.

Цього року нова електротехніка може подорожчати ще на 5-7%. Підвищувальні тенденції на ринку нових авто тягнуть за собою ціни й у вживаному сегменті.

Читайте також: Обов’язковий техогляд авто в Україні може повернутися

За останній рік уживані електрокари з Європи та США подорожчали в середньому на 5-10%, а цього року можливе зростання ціни ще на 5% і більше — все залежатиме від пропозиції та попиту.

Adblock
detector