В Україні підтримуватимуть електромобілі - Новости Ю

В Україні підтримуватимуть електромобілі

22.01.2022   13:56    447

Укравтодор має затверджений план заходів із підтримки електромобільності, який підготували британські консультанти разом з Командою підтримки реформ при Укравтодорі.

Источник: avtodream.org

Про це повідомляємо з посиланням на Укравтодор.

Рішення, що містяться в документі, сприятимуть запровадженню електротранспорту в Україні. Цей план заходів дозволить оцінити вплив електромобілів на модель фінансування Укравтодору (надходження до Дорожнього фонду).


Попит на сучасні електрокари останні роки в Україні зростає: у 2021 році купили на поставили на облік на 19% більше такого транспорту, аніж у 2020 році. Хоча в загальній структурі електромобілів все ще не багато. Наприклад, за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. авто, і тільки 1,4% з них з електродвигуном.

«Серед стримувальних факторів — відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка Укравтодору, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою» — пояснює Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.Крім цього, Кубраков занепокоєний питанням стабільності фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг, тому що одне з найбільших джерел наповнення Дорожнього фонду є справляння акцизу з пального. При користуванні електромобілями акциз сплачується тільки за реєстрацію, а далі власники не платитимуть ніякого акцизу з пального.

«Розроблений План дозволяє побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування Укравтодору. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажів є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення Укравтодору» — додає Міністр інфраструктури.

Читайте також: Для українців запровадили новий податок на авто – кого торкнулися зміни

Основними напрямками плану є:

розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення;

розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг;

сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

Adblock
detector